Filistin Sokak’ta Yaprak Dökümü

Son 5 senedir Arjantin Caddesi’nin popülerlik ünvanını elinden alan Filistin Sokağa 2012 yılı uğurlu gelmedi.

Kuki, Casita ve Becahouse Filistin Sokak’ta kepenk indiren mekanlar arasına katıldı. Diğer yandan yeme-içme sektörü dışında kalan DKNY’da dükkanı kapatan firmalar arasında yer aldı. Mekanların kapanıp açılması el değiştirmesi sektörde alışılmamış bir durum değil. Ancak bahsettiğimiz 4 mekandan 3’ü devredilmeden direkt kapanmış durumda. Casita’da ise halen Devren Kiralık yazısı mevcut.

Herşey Filistin Sokağın popüler olmasında ki en önemli katkıyı sağlayan Big Chefs’in çok uzağa değil, yaklaşık 800 – 1000 metrede bulunan İran Caddesi’ne taşınması ile başladı. Son beş senedir birçok yeni mekan yatırımına ev sahipliği yapan Filistin Caddesi daha heniz yazın, Ankara’nın en önemli yeme-içme yatırımlarından birine ev sahipliği yapmış ve Numnum Filistin’i Ankaralılar’a kazandırmıştı.

Ancak yeni gelen mekanlar halihazırdaki müşterinin de bölünmesine sebep oldu ve olmaya devam ediyor. Diğer yandan Ankara’nın A Plus müşterisine hizmet vermek isteyen mekanlar hizmet kalitesini düşük tutup hesapları da A Plus Plus yapınca ayakta kalmaları oldukça zor oluyor. Ankara müşterisi bir mekanı ne kadar hızlı tepe noktasına çıkarıyorsa daha hızlı olarak en dibe indirebiliyor. Ancak bunu gerçekten göz önüne alabilen çok az sayıda deneyimli insan var. Yazın hizmete giren ve Ankaralılar’ın büyük ilgisi ile karşılaşan Numnum Filistin’de dahil olmak üzere Filistin Sokak’ta işler iyi gitmiyor.

PAYLAŞ
Önceki HaberYılbaşı gecesinden Yüzlerce Fotoğraf
Sonraki HaberNusr-ET’de 3 Kişi hesap 500 TL
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.