Facebook ve Twitter’da “365 Gün Atatürk” Takvimi

Atatürk’e ait özel arşiv fotoğrafıyla birlikte tarihte o gün Atatürk’ün hayatında yaşanan önemli gelişmeleri kullanıcısıyla paylaşan “365 Gün Atatürk” takvimine tablet ve cep telefonlarının ardından Twitter ve Facebook hesaplarından da erişilebiliyor. Twitter üzerinden twitter.com/365GunAta Facebook üzerinden ise www.facebook.com/365GunAta hesaplarından takip edilebilen “365 Gün Atatürk” takvimi, özellikle gençleri Cumhuriyet’in erken dönemiyle tanıştırmayı hedefliyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün arşivlerden seçilmiş özel fotoğrafları eşliğinde Atatürk’e dair tarihte o gün neler yaşandığını kullanıcısıyla paylaşan “365 Gün Atatürk” takvimi, dijital ortamda yayılmaya devam ediyor. Akıllı telefon ve tabletlere App Store, Google Play ve Windows Marketplace aracılığıyla ücretsiz olarak indirilebilen uygulama, artık Facebook ve Twitter uygulaması sayesinde çok daha fazla kullanıcıya buluşuyor

Belgesel niteliğindeki çalışma araştırmacı-yazar Mehmet Altun tarafından hazırlanırken, Atatürk’ün askeri-siyasi hayatı, reformları, yaptığı konuşmalar, hobileri, yurt gezileri ve ailesiyle ilgili makale ve bilgileri fotoğraf eşliğinde kullanıcılarla paylaşılıyor.

PAYLAŞ
Önceki HaberOffroad Şampiyonası Ankara’da Start Aldı
Sonraki HaberSahiplerini Zengin Eden Evler
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.