Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın Sınav Başvuruları Devam Ediyor

Türkiye’de 151 yıldır eğitimde fırsat eşitliğinin sembolü olan Darüşşafaka Eğitim Kurumları eğitimle yaşamları değiştirmeyi sürdürüyor. 1-10 Nisan arası 26 ilde yapılacak sınav tanıtım toplantılarının ardından, Darüşşafaka Giriş Sınavı 1 Haziran’da 20 ilde gerçekleştirilecek. Darüşşafaka Giriş Sınavı için son başvuru tarihi ise 28 Mayıs 2014.

Annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli öğrencilere ortaokul 1. sınıftan liseyi bitirinceye kadar parasız ve yatılı eğitim veren Darüşşafaka Eğitim Kurumları, giriş sınavı hakkında bilgi verdiği sınav tanıtım toplantılarını 1-10 Nisan arası 26 ilde gerçekleştiriyor. Toplantılar; 1 Nisan’da, Tokat, Mersin, Trabzon, Erzurum ve Van’da; 2 Nisan’da, Kayseri, Adana, Samsun, Ağrı ve Tekirdağ’da; 3 Nisan’da, Konya, G. Antep, Kars, İstanbul-Esenyurt ve İstanbul-Kartal’da; 7 Nisan’da, Antalya, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Ş. Urfa’da; 8 Nisan’da, Denizli, Balıkesir, Diyarbakır, Sakarya’da; 9 Nisan’da, Mardin’de ve 10 Nisan’da, İstanbul-TİM’de yapılacak.

2013 – 2014 eğitim-öğretim yılında Türkiye genelinde 65 ilden 945 öğrencinin eğitim gördüğü okulda, öğrencilerin eğitim masraflarının yanı sıra giyim, barınma, yemek, kitap, sağlık gibi ihtiyaçları da Darüşşafaka Cemiyeti tarafından karşılanıyor. 2012 yılında düzenlenen Genel Kurul Toplantısında gerçekleştirdiği tüzük değişikliğiyle annesi hayatta olmayan öğrencilere de kapılarını açan Darüşşafaka Cemiyeti, üniversiteyi kazanan öğrencilerine de üniversite eğitimleri boyunca burs vermeye devam ediyor.

PAYLAŞ
Önceki HaberBu Sezon da Kadınların Gözdesi Lee’nin Klasiklerinden ‘Scarlett’
Sonraki Haber5. Ankara Dağ Filmleri Festivali Yarın Başlıyor
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.