5. Ankara Dağ Filmleri Festivali Yarın Başlıyor

Bu yıl “Doğaya Dokun!” temasıyla yola çıkan The North Face’in sunduğu 5. Ankara Dağ Filmleri Festivali, 02 – 06 Nisan 2014 tarihlerinde; doğa, keşif, macera ve belgesel sinema tutkunlarıyla buluşuyor.

Dağ Kültürü Derneği ile Mineral Event tarafından düzenlenen festivalde ödül rekortmeni filmlerin yanı sıra macera ile adrenalin dolu filmler sinemaseverlerle buluşacak.

Türkiye’nin, doğa, keşif ve macera konulu, ilk ve tek film festivali olan Dağ Filmleri Festivali, 02 Nisan’da, The North Face’in ana sponsorluğunda Ankaralılarla buluşacak. 06 Nisan tarihine kadar sürecek festivale, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ev sahipliği yapacak.

Festival dünyanın çeşitli festivallerinde gösterilen 600’den fazla film arasından seçilen toplam 37 filmden oluşuyor. Filmler; “Dünyadan”, “Keşif Ruhu”, “Doğa-Çevre-İnsan”, “Su Dünyası”, “Bisiklet” ve “Kayak” olmak üzere, 6 tema başlığı altında toplanıyor. Festivalde; rafting, dalış, dağcılık, kaya tırmanışı, base jump, kayak, dağ bisikleti gibi doğa sporlarının yanı sıra, çevre ve doğa belgeselleriyle gezi, keşif ve insan hikayeleri de yer alıyor.

PAYLAŞ
Önceki HaberDarüşşafaka Eğitim Kurumları’nın Sınav Başvuruları Devam Ediyor
Sonraki HaberNazan Öncel’in yeni albümü “Bazı Şeyler”
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.