Çocuklar Erimtan Müzesi’nde Antik Roma’yı Tanıyor

Çocuklar Erimtan Müzesi’nde Antik Roma’yı Tanıyor

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, yaz tatilinde çocukları ve ailelerini, arkeolojinin derinliklerinde eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor. 28 Haziran – 27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek Antik Roma’da Yaz Tatili adlı eğitim programı, 3-5 yaş ve 6-12 yaş grubu çocukları keyifli bir yaz tatiline davet ediyor.

Antik Roma’da Yaz Tatili eğitim programı kapsamında üç ayrı atölye bulunuyor: “Antik Roma’da Ekmek Yapımı” , “Kostümlerle Antik Roma’ya Yolculuk” ve “Küçük Arkeologlar Aile Programı”. 6-12 yaş arası çocuklara seslenen “Antik Roma’da Ekmek Yapımı”  atölyeleri salı günleri saat 10.00-12.00 arasında gerçekleşecek. Çocuklar atölyede Antik Roma’da yemek kültürünü öğrenecek, ardından Şef Belen Beyzakurt’un özel Roma tarifini uygulayarak İncirli Roma ekmekleri yapacak.

Perşembe günleri 10.00-12.00 saatleri arasında gerçekleşecek “Kostümlerle Antik Roma’ya Yolculuk” atölyesi, çocukları bir Roma Şöleni’ne davet ediyor. Atölye kapsamında Antik Roma’daki şölenlerin nasıl gerçekleştirildiğini öğrenecek çocuklar, daha sonra bu hayali şölene gitmek üzere ipekli ve pamuklu kumaşlardan tunikler ve togalarını giyip, zeytin yapraklarından yapılmış taçlarını hazırlayıp takacak.

“Küçük Arkeologlar Aile Programı” ise 3-5 yaş arası çocukları aileleri ile birlikte müzede bir kazı atölyesine davet ediyor. Aileleriyle birlikte Roma Dönemi’ne ait toprak ve cam kapları inceleyecek olan minikler, daha sonra müze bahçesindeki toprak havuzda bir kazı çalışması yapacak. Pazar günleri gerçekleşecek bu atölye, saat 10.00 – 12.00 arasında olacak.

Etkinliklerin katılım ücreti 50 TL’dir. Hafta içi bireysel çocuk programlarının kontenjanı 20 kişi, hafta sonu aile programlarının kontenjanı ise 10 aile ile sınırlıdır. Katılım için önceden rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Programlarla ilgili detaylı bilgi ve rezervasyon için (0312) 311 04 01 numaralı telefonu arayabilir veya education@erimtanmuseum.org e-posta adresine yazabilirsiniz.

YORUM YOK