Cep telefonları çalışmayabilir

Türkiye de elektrikler yaklaşık 1.30 saattir yok. Şu anda herkes cep telefonlarını ve tabletlerini kullanıyor ve sarjlar yavaş yavaş bitiyor. Diğer yandan iletişimi sağlayan özellikle yerel mahalli vericilerde jenaratörleri sayesinde şu anda iletişimi sağlıyor. Benzin ve Mazot ile çalışan jenarötörler olduğu gibi, özellikle apartman tipi ve sokak tipi vericilerde Elektriği depolayan Kesintisiz güç kaynakları kullanıyor. Ancak bunlarında büyüklüğüne göre sağlayacağı güç 10-20 saat arasında değişiyor.

Bu çapda bir kesintinin çözülerek tekrar elektrik verilmesi 1-2 saatlik bir kesintiden 1-2 güne kadar çıkabilir. Dahası elektrikleri tükenen vericiler yüzündende gsm iletişimi durma noktasına gelebilir. Bu nedenle yakınlarımız ile iletişim koparsa ne yapmamız gerektiğini şimdiden kararlaştırmak küçük çaplı kaos ve merak yaşanmasının önüne geçecektir.

PAYLAŞ
Önceki HaberTeiaş tan Elektrik Kesintisi Açıklaması
Sonraki HaberBurcu Esmersoy İle Başkent’te Pazar Keyfi
Atılım Üniversitesi Business Administration bölümünden mezun oldu. Profesyonel olarak Buz Hokeyi oynadı ve 13 kez milli formayı giydi. Ansolon Medya çatısı altında AnkaraSosyete.com, Mag Dergisi, Enankara.com, Sportiva ve Pak Spor gibi markaların kuruculuğunu yaptı. 2013 yılında Ansolon Indore Hindistan ofisini açtı. Ansolon'u 1 sene içerisinde Türkiye'nin en büyük iOS geliştiricisi durumuna getirdi. Evli olan Göker IŞIK Eşi ve 4 köpeğiyle birlikte yaşamaktadır.