Bayram Bağışları Darüşşafaka’ya…

Babası veya annesi hayatta olmayan binlerce çocuğa 152 yıldır eğitimde fırsat eşitliği sağlayan Darüşşafaka Cemiyeti, bu bayram da eğitimin olmazsa olmaz olduğuna inananları az çok demeden destekte bulunmaya çağırıyor.

Darüşşafakalı öğrencilerin eğitim giderlerinin yanı sıra barınma, sağlık, giyim, kırtasiye gibi tüm ihtiyaçları değerli hayırseverlerin bağışlarıyla karşılanıyor.

Yeni bağış kampanyasıyla kamuoyuna “bazı harcamalar olmasa da olur, ama eğitim olmazsa olmaz” diye seslenen Darüşşafaka, dayanışma ve paylaşma duyarlılığının en fazla arttığı Ramazan ayında da hayırseverleri bayram bağışı yapmaya çağırıyor. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da “fitre ve zekât” bağışı kabul eden Darüşşafaka, hayırseverlere, “Bağışlarınızla, çocuklarımızın anne ya da babaları yanlarında olamasa da iyi bir gelecekleri olur” mesajı veriyor.

Eğitimde fırsat eşitliğinin ülkemizdeki sembolü olan Darüşşafaka, babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli çocuklarımızı 10 yaşındayken ailelerinden emanet alarak onlara uluslararası standartlarda eğitim fırsatı sunuyor. Her bir çocuğun düşünen, araştıran, sorgulayan, özgüvenli ve topluma karşı sorumlu, lider bireyler olarak hayata atılmasını sağlayan Darüşşafaka’da ortaokul birinci sınıftan lise mezuniyetine kadar tam burslu, yatılı, İngilizce eğitim veriliyor.

Ramazan Bayramı’nda geleceğimizin temsilcileri çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunmak isteyenler, Darüşşafaka’ya bağış yaparak eğitimde fırsat eşitliğine destek verebilir. Bağış yapılabilecek bankaların hesap numaralarına ve online bağış sayfasına www.darussafaka.org adresinden ulaşılabilir. İsteyenler, tüm operatörlerde geçerli olan Darüşşafaka’nın kuruluş tarihi 1863’e mesaj atarak 5 TL bağış yapabiliyor.

PAYLAŞ
Önceki Haber“O”nu Tavlamak İçin Altın Tüyolar
Sonraki HaberBeypazarı Sodasına Ödül
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.