Balıklı Bahçe

Hafta sonu kahvaltıları Ankaralıların ister istemez en sevdiği etkinliklerden. Bizde bir Cumartesi Kahvaltısı Balıklı Bahçe’deydik. Balıklı Bahçe 1998 yılından itibaren Ankaralılara hizmet veren bir mekan. Mekan seneler içinde farklı işletme sahiplerine Balıklı Bahçe adıyla ev sahipliği yapmış. 2015 itibariyle ise Selim Yılmaz tarafından yeni bir soluk kazanmış;

Balıklı Bahçe Alacaatlı Mahallesinde hizmet veriyor;  Mekan yüksek ağaçlar ve yeşillikler içerisinde 400 kişi kapasiteli bir bahçeye sahip. Bahçe bölümünde çocuklarınız rahatça oynayabileceği mini bir park da mevcut. Diğer yandan Havuz bölümünde Kazlar ve Ördeklere rastlayabilirsiniz. Balıklı Bahçe Brunch ve Et Balık restoranı olarak hizmet veriyor, sabahları kahvaltı yapabileceğiniz mekanda ayrıca öğlen ve akşamları et balık keyfi yapabilirsiniz. Mekanın otoparkı oldukça büyük aracınızı rahatlıkla park edebilirsiniz. Mekan 400 kişilik bahçe bölümünün yanı sıra 100 kişilik kapalı bir alana sahip.

Gelelim kahvaltımıza; Serpme olarak servis edilen kahvaltıdaki sıcak bazlama ve tereyağı ikilisi benim kişisel favorimdi. Açık konuşayım bazlama, tereyağı ve çay üçlüsü benim için yeterli. Tabii bunun yanına 5 çeşit peynir tabağı, ankara simidi, börek, poğaça ve mekik kek de koyulunca kahvaltı neredeyse benim için sonlanmış sayılacaktı. Tabii ki serpme kahvaltı bununla bitmedi;Yeşil zeytin, bal, kaymak, reçel, domates, salatalık, salam kahvaltıyı şenlendiren diğer güzellikler olurken kuru yemiş tabağını ve özellikle fındık ve ceviz ayrıntısını es geçmeyelim.

Sigara böreği, patates kızartması, menemen ve yumurtayla kahvaltı tam zirve yaptı derken, folyo da gelen pastırma bütün fikrimi değiştirdi.  Mekanın aşçısı  Mehmet Akkan’ı tekrar tebrik ediyorum. Meyve kokteyli ise kesinlikle çok lezzetliydi ve ayrı bir enerji verdi. Kahvaltının finalini serpme meyve ve Türk Kahvesi yaptı. Balıklı Bahçe’de serpme kahvaltının kişi başı ücreti 32 TL.

Genel anlamda çok lezzetli ve ortam bakımıyla da çok keyifli bir kahvaltıydı. Şahsen kahvaltıya gitmiş olsam da mekanın Et Balık Restoranı olarak da hizmet verdiğini bir kez daha hatırlatayım. Balıklı Bahçe hem grup halinde; hem çocuklu ailelerin ; hem de çiftlerin nefes alabileceği keyifli bir ortam. Denemekte yarar var.

Balıklı Bahçe

Telefon: 0 312 239 13 13

Alacaatlı Mah. Türkkonut Bulv. (Alacaatlı-Dodurga yolu) No:41 Çayyolu Çankaya/ ANKARA 

Fotoğraflar: Larien Dijital Medya

 


1 17

2 17

3 17

4 17

5 17

6 17

7 17

8 17

9 17

10 17

11 17

12 17

13 17

14 17

15 17

16 17

17 17