ATATÜRK’ÜN LOKANTASI SAHİBİNİ BULDU

1925 yılında kurulan Atatürk Orman Çiftliği Merkez Lokantası’nın yeni sahibi, kebabın marka ismi Kaşıbeyaz Lezzet Grubu oldu.
Atatürk’ün lokantası olarak da bilinen ve Ankara’nın simge mekanlarından biri olan Atatürk Orman Çiftliği Merkez Lokantası, yaklaşık 2 yıl sahipsiz kalmasının ardından yeni sahibini buldu. 2013 yılında icra nedeniyle boşaltılan ve 11 Şubat’ta ihaleye çıkarılan AOÇ Merkez Lokantası’nı Kaşıbeyaz Lezzet Grubu işletecek. Böylece Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, Kaşıbeyaz Florya, Yeniköy Kaşıbeyaz Bosphorus, Kaşıbeyaz Akvaryum, Kaşıbeyaz Balık, Kaşıbeyaz Baklava ve Kaşıbeyaz Gala’dan sonra şube sayısını 7’ye çıkardı.
AOÇ Merkez Lokantası’nın işletmesini kazanarak İstanbul dışındaki ilk yatırımını da gerçekleştirmiş olan Kaşıbeyaz Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Kaşıbeyaz şu açıklamalarda bulundu: “Atamızdan yadigar kalan ve Ankara’nın simgesi olan AOÇ Merkez Lokantası’nın ihalesini kazanmamız bizim için oldukça gurur verici. İstanbul dışında ilk yatırımımızı Atatürk’ün yadigarına sahip çıkarak yapmamız, markamız için önemli bir hamleydi. Artık AOÇ Merkez Lokantası, Kaşıbeyaz Lezzet Grubu’na emanet!”