Angelina Jolie İngiltere’de Tartışma Yarattı

Angelina Jolie İngiltere’de Tartışma Yarattı

Angelina Jolie’nin Kraliçe Elizabeth’in doğum günü kutlamaları sırasında aldığı “Dame” unvanı İngiltere’de tartışma yarattı.

Çatışma alanlarında cinsel şiddete karşı uluslararası bir kongreye ev sahipliği yapmak için İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan ünlü oyuncu Angelina Jolie, şovalyelik nişanı aldı.

İşçi Partili milletvekili Paul Flynn konu ile ilgili bir basın açıklaması yayınlayarak “Bu onurlar yüksek yerlerde arkadaşları olan ünlülere değil, tanınmayan İngiliz kahramanlara verilmeli. Elbette Angelina Jolie kayda değer çalışmalar yapıyor ancak zaten ayrıcalık ve zenginlik dolu hayatlar yaşayan kişilere böyle nişanlar vermenin anlamı yok” dedi.Ayrıca Jolie’ye OBE ya da CBE yerine görece yüksek olan ve genelde çok daha yaşlı kişilere verilen “Dame” unvanının layık görülmesi de eleştirildi.

Dame Commander of the Most Distinguished Order of Saint Michael and Saint George unvanını alan Angelina Jolie “Bu onurun onun için çok şey ifade ettiğini” vurgularken “Özellikle dış politika konusundaki çalışmalarımın bu şekilde takdir görmesi beni çok mutlu etti. Çünkü ben hayatımı böyle çalışmalara adamak istiyorum” dedi. Daha önce İrlanda Cumhuriyeti vatandaşı olan Bob Geldof da yaptığı hayır işleri nedeniyle şovalyelik nişanı almaya hak kazanmıştı.
Kraliçe Elizabeth’in her yıl Haziran ayında bir Cumartesi günü kutlanan resmi doğum günü şerefine bu yıl 149 kişiye unvan dağıtıldı.
Şovalyelik nişanı alanlar arasında Oscar ödüllü oyuncu Jeremy Irons ve Cambridge Düşesi Kate Middleton’ı “vitrin mankeni” olarak tanımlayan yazar Hillary Mantel de vardı.

Önceki HaberBazen “Sadece Sen” Demek Yeter
Sonraki HaberAnkara Film Festivali’ne ‘Daire’ Damgasını Vurdu
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.

YORUM YOK