Altındağlı Girişimci Kadınlar Hayallerine Koşuyor

Altındağlı Girişimci Kadınlar Hayallerine Koşuyor

Altındağlı kadınlar hayallerini gerçekleştirmek, kendi işlerini kurmak için harekete geçti.
2005 yılından bu yana 25 mahallede kadın eğitim kültür merkezleri açan Altındağ Belediyesi, 55 bin kadının gelişimine katkı sağlıyor.

Kadın istihdamının artırılmasını ve çalışma standartlarında farkındalık yaratılmasını hedefleyen “Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler: Türkiye’de İnsana Yakışır İş İçin Kadınların Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında girişimcilik eğitimi alan 100 kadın, sertifikalarını aldı.

Altındağ Belediyesi’nin katkılarıyla ile Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliği ile yürütülen “Kadınlar için Daha Çok ve Daha İyi İşler: Türkiye’de İnsana Yakışır İş İçin Kadınların Güçlendirilmesi Projesi” sertifika töreni, Kadınlar için Daha Çok ve Daha İyi İşler: Türkiye’de İnsana Yakışır İş İçin Kadınların Güçlendirilmesi Projesi’nde yapıldı. Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Keleş, ILO Türkiye Ofisi Temsilcisi Ebru Özberk Anlı, İŞKUR İç Denetim Başkanı Cihat Demiralp ve girişimci kadınların katıldığı ödül töreninde başarılı kursiyerlere sertifikaları verildi.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ise; “Altındağlı kadınlar Belediyemizin sunduğu imkanları değerlendirerek iş kuruyor, üretime ve ülke ekonomisine katkı sağlıyor” dedi.

Kadın istihdamının artırılmasını, kadınlar için “insana yakışır” iş olanakları sağlamayı hedefleyen “Girişimcilik Destek Programları” kapsamında bugüne kadar toplam 400 kadın girişimci adayına, girişimcilik eğitimleri ve mentörlük destek hizmetleri sağlandı. Altındağlı girişimci kadınlar, program dahilinde 32 saat temel girişimcilik eğitimi, 8 saat finans kaynaklarına erişim, işletmelerde sürdürülebilirlik eğitimi aldı.

Altındağ Belediyesi’nin 25 mahallede hizmet veren Kadın Eğitim Kültür Merkezleri’ndeki kadınların da katıldığı girişimcilik programında 100 kadın başarı göstererek iş hayatına ilk adımı attı. Sertifika almaya hak kazanan Altındağlı girişimci kadınlar, “Başka kadınlar da bu projeden yararlansın. Türkiye ekonomisine katkı sunsunlar” çağrısı yaptı.

YORUM YOK