2015’TE DÜNYANIN RENGİ, KADET MAVİ

Uluslararası Renk Komisyonu Intercolor (ICC) Türkiye temsilcisi Ümit Ünal, 2015’in ana renginin “Kadet Mavi” olduğunu belirtti…

Kadet Mavi’yi herkesin ortak rengi olarak ifade eden Ümit Ünal: “ Kadet Mavi 2015’in ana rengi çünkü hangi zevk, stil ve duruşa sahip olursa olsun ayrıcalıklı tüm bireylere en yakın durabilenler kapsamlı bir renk. Yeni renginiz artık burcunuza göre değil, hepimizin rengi. İşte bu anlayış içinde uzlaşmalı ve mesafeli bir renk. Otel, hostel, misafir odası, yatak odası, mutfak, banyo, antre, aklınıza gelebilecek tüm mekanlar için kullanılabilecek ender renklerden.” Yorumunda bulundu.
Kadet Mavi, başta modern mobilya ya da tasarım objeleriyle uyumu yakalarken, daha rustik dokunuşlara da izin veriyor. Ev, çalışma odası, stüdyo, loft mekanlar, klinik, showroom gibi onlarca alternatif mekan için aynı değerde kullanılabiliyor. Bir bale, dans salonuna da dönüştürebileceğimiz ya da Slyvia Plath’a ait satırları okurken yaşamı ve ilişkileri sorgulayabileceğimiz yaşamın içinden özel bir renk.
ICC’nin desteğiyle hayata geçirilen Filli Boya Coloration projesi, ülkemizde de tekstil, moda, mimari başta olmak üzere pek çok disipline ve akıma renk referansı oluyor. Dünyadaki renk eğilimlerini yakından takip eden Filli Boya, 18 yıldır ülkemizi Intercolor’da temsil eden Ümit Ünal ile birlikte yürüttüğü Coloration projesiyle ülkemize taşıyor.

PAYLAŞ
Önceki HaberTürk İşi Fantastik Filmler Festivali Başlıyor
Sonraki Haber“Hayatının Serüveni” Başlıyor
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.