Yeni Birini Tanımak İçin En Doğru Soru

Bir ilişkinin en heyecanlı zamanı, genellikle karşımızdaki kişiyi tanımaya başladığımız o heyecanlı anlar. Yeni biriyle tanıştığımızda karşımızdaki kişiye sorduğumuz bir soru, bazen yeni bir ilişkinin kapılarını aralayabiliyor. Hele de birçok çiftin internette tanışmaya başladığı günümüzde, yüzünü daha hiç görmediğimiz o kişiyi doğru tanımak ve yazdıklarımızla etkilemek çok önemli.

İlişki ve arkadaşlık sitesi Siberalem, üyelerine internette tanıştıkları kişilere ilk olarak hangi soruları yönelttiklerini sordu. Siberalem verileri, birçok kişinin boş zamanlarında birlikte eğlenebilecekleri ve kendileriyle benzer hobilere sahip sevgili adayları aradığını ortaya koyuyor.

Siberalem üyelerinin favori soruları, birçok kişinin boş zamanlarında birlikte eğlenebilecekleri ve kendileriyle benzer hobilere sahip sevgili adayları aradığını ortaya koyuyor. Üyelerin yüzde 37’si, tanıştıkları kişiye “Hafta sonları neler yaparsın”, yüzde 28’i ise “Hobilerin nelerdir” diye soruyor.

Karşılarındaki kişinin kariyerini merak edip “İşini seviyor musun” sorusunu yöneltenlerin oranı yüzde 21. Sıra dışı sorularla karşısındakinin espri yeteneğini ve hayal gücünü ölçmek isteyenlerin oranı da hiç az değil. “Özel bir gücün olsa ne olsun isterdin” diyenlerin oranı yüzde 9, tanıştıkları kişinin hayat dolu mu yoksa karamsar mı olduğunu anlamak için “Bir bardak düşün, sence yarısı dolu mu boş mu” diye soranların oranı ise yüzde 5.

PAYLAŞ
Önceki HaberÇankaya’da Oturanların Beklediği Proje
Sonraki HaberSalata 3 Ocak 2015
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.