Wasabi’li çikolata mı? Hayır ben Visikili’sinden alayım!

Giano Chocolate ile tanışmam çok değil bundan 1-2 ay öncesine dayanıyor. Ünlü yemek fotoğrafçısı Mehmet Ateş’in objektifinden çıkan çikolata kaplı portreleri görünce bunun bahsedildiği gibi sıradışı bir deneyim olduğunu anladım.

Meraklısı bilir, Belçika çikolatasıyla ünlü bir ülkedir. İşte tam da membasında eğitim alan şef Mehmet Yücel, Giano adıyla dünya standartlarında bir marka yarattı. Ham çikolataları bloklar halinde Belçika ve Fransa’dan getirten Şef Yücel, İstanbul’daki atölyesinde tamamen el yapımı klasikten öte tatlar yaratıyor.

Giano çikolatalarıyla ilgili merakımı nihayet Siyah Beyaz Galeri’de bu hafta sonu yapılan Pop-‘Up Pazar’da giderdim. Motto’sunu tamamen doğallık üzerine kuran Giano’da en çok Rakı, Wasabi ve Rokfor gibi ilginç ve tadılası çikolatalar göz önündeydi.

Lavantalı Giano kesinlikle favorim oldu, hatta Rokfor’un çikolata ile uyumu da hoşuma gitti. Wasabili’yi yerken korktum, malum bir acı ve yakıcı bir tat bekliyordum ancak daha yoğun çikolata tadı o sevmediğim wasabiyi bile sevmeme yetti. Viski’li Giano’da Jack Daniels kullanılıyor, bizzat test ettim, hatta yerinde tebrik ettim. Salep-Tarçınlısı ise inceden kar yağarken yemelik bir kış çikolatası olmuş. Ayrıca Mahleplisi sadece şaraba değil çikolataya da yakışıyormuş, onu da görmüş ve tatmış oldum.

“Yeni yılda bu sene farklı ne alsam acaba?” derseniz, Giano’lu tatları şiddetle tavsiye ederim. Dilerseniz siparişlerinizi giano.com.tr adresinden verebilirsiniz. Geç olmadan acele edin derim ben.

PAYLAŞ
Önceki HaberMakyör Tahsin Eryılmaz Renü Wellnesspa’da
Sonraki HaberFransız Kültür’de Marche de Noel
Zeynep Işık
1981 yılında Brüksel'de doğdu. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi'nden mezun oldu. Çevirmenlik ve reklamcılık yaptı. Hayali olan fotoğrafçılıkla hobi olarak tanıştı, eşinin desteğiyle mesleğe ilk adımını bir çocuğun doğumgününü çekerek attı. Kısa sürede Larien Dijital Medya markasını yarattı, tescilini alarak rüştünü ispatladı. Düğün hikayesi, doğum ve konser çekimlerinin yanı sıra önemli markaların da kurumsal çekimlerini yapmaya başladı. Dört yıllık çalışma süresinde makine parkına Canon Eos 5D Mark3'ü de katan Işık evli ve üç köpek sahibidir.