UMMAN’DAN ANKARA’YA SANAT KÖPRÜSÜ

Memorial Ankara Hastanesi, Umman’ın en önemli fotoğraf sanatçılarından Ahmed S. Al-Hartht tarafından hazırlanan “Umman’ın Güzellikleri” adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.

Fotoğraflarında tabiat mucizelerini keşfetmeyi seven Al-Harthy, ilk kez sanatseverlerle buluşacak olan “Umman’ın Güzellikleri” adlı sergisinde, çektiği karelerle ülkesinin unutulmaya yüz tutmuş güzelliklerini fotoğraf severler ile paylaşıyor.

Umman’ın ücra köşelerinde başlattığı gezilerinde, objektifi sayesinde macera dolu bir kütüphaneyi elinde tutan sanatçı, lensin önünde uzanan gerçekliği keşfetme arzusu ile çektiği fotoğraflarında insan ve doğa fotoğraflarına yer verdi. Ülkesinin eşsiz güzelliklerini, tabiat harikalarını fotoğraflayarak fotoğraf tutkusu güçlenen Al-Harthy, dünyada keşfedilmesi gereken pek çok güzelliğin olduğunu düşünüyor. Bugüne kadar “Umman’ın Güzellikleri” ve “Çölün Dokusu” adlı sergilerini izleyici ile paylaşan sanatçı, bu sergilerinde insan ve doğa fotoğraflarına yer verdi.

Umman’da doğa ve insan fotoğraflarının yer aldığı “Umman’ın Güzellikleri” adlı sergi, 24 Eylül – 20 Ekim tarihleri arasında Memorial Ankara Hastanesi lobi alanında sergilenecek.

PAYLAŞ
Önceki HaberDOĞADAN GELEN SONBAHAR ŞIKLIĞI TCHIBO’DA
Sonraki Haber19 Eylül 2014 Fotoğrafları Galeri’de
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.