“The New Dutch Academy” Erimtan Müzesi’nde

Ankara’nın ilk özel arkeoloji ve sanat müzesi Erimtan, ödüllü topluluk The New Dutch Academy’nin “Bach ve Hollandalı Çağdaşları” konserine ev sahipliği yapıyor. Konser, 4 Haziran Perşembe günü saat 20:30’da Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Konser Salonu’nda gerçekleşecek.

Şef ve viyola sanatçısı Simon Murphy ile Alman soprano Gudrun Sidonie Otto, 2002’de Lahey’de kurulan ödüllü topluluk The New Dutch Academy ile birlikte “Bach ve Hollandalı Çağdaşları”nın eserlerini yorumlayacak.

Hollanda’nın yanı sıra pek çok farklı ülkede konser veren The New Dutch Academy ekibi, müziklerindeki incelik ve canlılığın yanı sıra sahnedeki doğallıkları ile dikkat çekiyor.

Son olarak Hollanda Kraliyet Ailesi huzurunda konser veren topluluğun Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’ndeki konserinde, Simon Murphy ve Gudrun Sidonie Otto’ya blok flütte Elisabeth Champollion, kemanda Rachael Beesley, Paula Pérez, viyolonselde Aleksandra Renska, Barok gitar ve antik lutta ise Karl Nyhlin eşlik edecek.

150 kişilik kapasiteye sahip Erimtan Müzesi Konser Salonu’nda gerçekleşecek konserin biletleri Biletix’den ve Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi gişesinden satın alınabilir.