Tenenbaum Ailesi Cinemaxx’ta

Bir ailenin üyeleri ne kadar kötü olursa olsun, yine de birbirlerine çok yakındırlar. Başlarına bir felaket geldiğinde onları en iyi anlayabilecek olan da yine kendi ailelerinin üyeleridir. Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Tenenbaum Ailesi (The Royal Tenenbaums) “aile bağları” üzerine bir komedi. Wes Anderson’ın yönettiği filmin başrollerinde Gene Hackman, Angelica Huston, Ben Stiller ve Gwyneth Paltrow var.
Ayrıntılı bilgi için devamını okuyunuz.

Yönetmen : Wes Anderson
Oyuncu(lar) : Luke Wilson, Gene Hackman, Ben Stiller, Owen Wilson, Anjelica Huston, Gwyneth Paltrow
Senaryo : Owen Wilson, Wes Anderson
Görüntü Yönetmeni : Robert D. Yeoman
Müzik : Mark Mothersbaugh
Dağıtımcı : UIP
Yapım Yılı : 2001
Yapım Yeri : ABD
Süre : 109 dak.

Royal Tenenbaum ve karısı Etheline, uzun yıllardır ayrı yaşamaktadırlar. Royal eskiden çok başarılı bir dava avukatıyken barodan ihraç edilerek hapse atılır. Cezasını çektikten sonra da yaşamını bir otel odasında sürdürmeye başlar. Tenanbaum çiftinin Chas, Richie ve Margot isimli üç yetişkin çocukları vardır ve her biri ayrı birer dahi olan çocukların üçü de ilk gençlik yıllarında önemli başarılar elde etmişlerdir. Gençlik yıllarından itibaren emlak alım satım işlerine el atan Chas, uluslararası finans olayını iyi kavramıştır. Ailenini üvey kızı Margot ise, oyun yazarlığına ilgi duymuş ve henüz okulun dokuzuncu sınıfındayken elli bin dolarlık Brawen ÖdülüÂ’nü kazanmıştır. Richie de spor alanında kendisini kanıtlamış ve ulusal düzeydeki tenis turnuvalarında üç yıl üstüste şampiyonluk elde etmiştir. Ancak Tenenbaum kardeşlerin gençlik yıllarındaki bu başarısı fazla uzun sürmemiş, başarı pırıltıları kısa sürede yerini başarısızlıklara ve hayal kırıklıklarına bırakmıştır. Bunun sebebi de ailenin son yirmi yılının sürekli ihanetler, hatalar ve felaketlerle dolu geçmesidir. Bu hataların çoğu da babaları Royal TenenbaumÂ’dan kaynaklanmıştır. Baba TenanbaumÂ’un bir kış gününde ansızın ortaya çıkarak geri dönmesi ve aileyi biraraya toplama çabasını başlatmasıyla ilişkileri yeni bir boyut kazanacaktır…

Sinemalar – Seanslar

Tepe Cinemaxx – 11:15/13:45/16:15/18:45/21:15/Cuma C.tesi 24:00
Kavaklıdere Sineması – 12:30/14:45/17:00/19:15/21:30
Megapol – 12:00/14:15/16:45/19:00/21:30

PAYLAŞ
Önceki HaberPumalarI Atın
Sonraki HaberOscar Ödülleri Sahiplerini Buldu
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.