Tatile En Fazla Ne Kadar Harcarsınız

Tatil hepimizin hayatında vazgeçilmez bir yer tutuyor. Dünyanın heryerinde sınırsız hizmet sunan oteller tatilcilere keyifli anlar yaşatmak için birbirleriyle yarışır durumdalar…
Emirates Palace, 114 kubbe, altın sütunlar, altın ve gümüş varak, 16 restoran, 775 plazma TV, 1.3 km uzunluğunda özel kumsal ve marinası ile Arap Geceleri Fantazisi’ ni vaad ediyor. Abu Dabililer bu oteli gezdirmek için bile 100 dolar talep ederken, bir kahvenin de bu fiyata dahil olduğunun belirtiyorlar. Kahve mi istediniz, kahve gül yapraklarıyla kapalı gümüş bir tepside getiriliyor. Kristalize şeker, kumaş peçete, badem ezmeli krovasan, ithal su ve tabii ki kahve…

6 adet Ruler Suit (Kral Dairesi) ve 750 metrekarelik 48 adet Palace Suit’i (Saray Dairesi) var. En üst 6 katta kalmak için Körfez İşbirliği Konseyi’ni (GCC) oluşturan Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve BAE’den birinde kraliyet ailesinde olmanız gerekiyor. Palace Suit var. Her süit odaya özel asansörle çıkılıyor. Kral dairesinde sadece kraliyet ailesi kalabiliyor. Yani buranın bedeli yok. Bir alt kattaki süit dairelerin gecelik fiyatı ise 18 bin 500 yeni lira. Otelde standart odaların fiyatı ise bin 100 YTL. “The Mansion at MGM Grand (Las Vegas)”

Bu otelin geceliği 5.000 dolar. Müşterilerde belli bir standardın üzerinde olma koşulu aranan otelin apartman türü 30 özel villası var. Kendilerine ait yüzme havuzları bulunan villaların duvarlarında Picasso ve Matisse gibi sanatçıların yağlıboya eserlerinin kopyaları asılı.

Güney Afrika’nın Sabi Sand bölgesindeki “Singita Otelin” 2 kişilik odalarının geceliği ise 2.028 dolar. Otelin 18 süiti var.
“Toiny Otel”
FransaÂ’ya ait Batı Hint Adaları’ndaki St. Barthelemy Adası’ndaki Le Toiny Oteli’nin geceliği 2.000 dolar. Otelde 6 villa içinde 12 süit bulunuyor. Okyanus manzaralı süitlerin her birinin özel yüzme havuzu ve mutfağı var.

“Huka Lodge Otel”

Yeni Zelanda’nın Taupo kentindeki Huka Lodge Oteli’nde 2 kişilik konaklama ücreti ise 1.486 dolar. Otelin ünlü konukları arasında Barbara Streisand ve İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’de yer alıyor.
“Burj Al Arab Hotel” Burj Al Arab, bütün odaları süit olan ve konuklarına eşine rastlanmamış bir konfor ve lüks sunan, her katta özel resepsiyonun bulunan bir oteldir. 202 lüks süitin her biri, dünyadaki en iyi yerlerden alınan malzemelerle, büyük masraflar karşılığında dekore edilmiştir. Bütün odalar dublekstir ve muhteşem iletişim imkanları sunar (odalar, video ile istek ve Orta Doğu’da ki en geniş uydu kanalları seçimini 42 inch plazma ekranla sunan çok gelişmiş multi – medya sistemleri ile donatılmıştır..)

PAYLAŞ
Önceki HaberBerk İnal Top 10 yenilendi
Sonraki HaberCuma Sendromu
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.