“Yalnız Kadın” Sumru Yavrucuk Başkent’te sahne alıyor

Beyazperdede olduğu kadar tiyatro’nun da en bilindik yüzlerinden Sumru Yavrucuk Nobel ödüllü Dario Fo’nun eşi Franca Rame ile birlikte yazdığı ve “Kadın Oyunları”nın en çarpıcılarından biri olan Yalnız Kadın”ı sahnelemek için Ankara’ya geliyor.

yavrucuk’un tek kişilik performans sergilediği bu özel gösteri 8 Åžubat Cuma akşamı saat 20:00’de ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde…

Kocası tarafından ezilen, aşağılanan ve evden çıkmasına izin verilmeyen bir kadının gözünden, onu mal gibi gören ‘erkek toplumuna’ keskin bir eleştiri bombardımanı yapan bu eser Yavrucuk’a Afife Jale Ödülü kazandırdı.

PAYLAŞ
Önceki HaberFırça Sanatevi Ayşegül Yarar’ı ağırlıyor
Sonraki Haber14 Åžubat’ta Meal&Rouge’da Yerini Ayırtan İlk Çifte Åžampanya Hediye!
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.