Odysseus’un Yolculuğu Tamamlandı

“Odysseus: Benim Adım Hiç Kimse”, Odysseus efsanesine farklı bir açıdan bakıp Homeros’un klasik eserindeki boşlukları doldurmayı amaçlayan sürükleyici bir roman…

Pena Yayınları’ndan çıkan “Odysseus: Benim Adım Hiç Kimse” adlı roman Truva destanından esinleniyor ve Laertes’in oğlu, İthaka kralı Odysseus’un doğumundan son seyahatine dek geçen dönemi anlatıyor. İtalyan tarihçi ve arkeolog Valerio Massimo Manfredi, Homeros’un İlyada ve Odysseia eserlerindeki karaktere bağlı kalıyor, ancak kendi yorumunu da katarak destanın yüzyıllardır korunan değer ve canlılığını günümüzün okurlarına aktarıyor.

İki ciltlik bir serinin ilk cildi olan “Odysseus: Benim Adım Hiç Kimse”de Manfredi, destanın modern ve özenli bir yorumunu Odysseus’u merkeze alarak yapıyor ve tarihsel gerçekleri de mitolojik öykünün içine katarak inandırıcılığı artırıyor. Homeros’un klasik eserindeki bazı boşlukları da dolduran roman, içerdiği sürprizlerle heyecanı ayakta tutuyor.

PAYLAŞ
Önceki HaberBu Bahar Annenize En Renkli Hediye
Sonraki HaberJennifer Lopez’den Tartışmalı Albüm Kapağı
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.