ODTÜSanat 16 Karsu Dönmez Konseriyle Başlıyor

Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından her yıl düzenlenen ve bir üniversite tarafından on yılı aşkın bir süredir düzenli olarak gerçekleştirilen Ankara’nın geniş içerikli (müzikten tiyatroya, sinemadan sergiye) tek sanat etkinliği olan ODTÜSanat 16; 13 Mart – 12 Nisan 2015 tarihleri arasında ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi (KKM)’nde gerçekleştirilecek.

Sanatçılardan oluşan Danışma Kurulu’nun önerisiyle hazırlanan programda Ankara ve ODTÜ’de daha önce sergilenmemiş oyunların ve sahne almamış sanatçı ve müzisyenlerin yoğunlukta olmasının hedeflendiği ODTÜSanat 16’nın Açılış Töreni; ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi (KKM) Küçük Fuaye’de, 13 Mart 2014 Cuma günü, saat 18:30’da yapılacak. ODTÜSanat 16 kapsamında gerçekleşecek ilk etkinlik ise; 16 Mart 2015 Pazartesi günü, saat 20:00’da ODTÜ KKM Kemal Kurdaş Salonu’nda Avrupa’da kısa sürede ün kazanan Hollanda doğumlu genç Türk müzisyen Karsu Dönmez’in vereceği konser olacak.

Seçici kurulun belirlediği ve günümüz sanat gündemini yakalayan temalara göre geçen yıl “Orta Doğu” teması ile oluşturulan sergi; bu yıl, “İkinci Doğa” üzerine çalışan sanatçıları bir araya getirme hedefiyle resim, video, fotoğraf, heykel ve seramik gibi alanlardan eserlerle kurgulandı. Bu yıl sergide; Nurdan Çelik, Lütfi Özden, İrfan Aydın, Burçin Ünal, Özge Topçu’nun da yer aldığı 75 sanatçının 100’den fazla eseri yer alacak. Bir ay süreyle açık kalacak sergi ücretsiz olarak gezilebilecek.