LÖSEV İncek’teki Onkoloji Kenti’ne Bin Kişi Arıyor

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), açılacak olan Onkoloji Kenti ve Onkoloji Hastanesi’nde istihdam edeceği yaklaşık bin personel arıyor.
İncek’te yapımına 2 yıl önce başlanan LÖSEV Onkoloji Kenti ve Lösante Küçük Büyük Hastanesi’nde 250 yataklı tamamı tek kişilik hasta odaları, 12 adet ameliyathane, 4 adet radyoterapi ünitesi, 85 yataklı yoğun bakım, bin 500 metrekarelik tam donanımlı acil servis ve yine bin 500 metrekarelik bilimsel araştırma laboratuvarları yer alıyor. İçerisinde, kemik iliği nakli ünitelerinden yoğun bakımlara, kök hücre banka ve laboratuvarlarından oyun odalarına, yüzme havuzundan hobi evlerine kadar her şeyin yer aldığı bu proje hizmete girdiğinde hem çocuklara hem de büyüklere sağlık hizmeti verecek. Hastanede yüzde 50’si çocuk, yüzde 50’si de büyüklere hizmet verecek, bunların da yüzde 50’si lösemi ve onkoloji yüzde 50’si de onkoloji dışı hastalıkları tedavi edecek.

Hastanede göz, kadın doğum, üroloji, anestezi, yeni doğan, genel cerrahi, dahiliye, çocuk ve çocuk yan dal hastalıkları, estetik cerrahi ve dermatoloji, fizik tedavi, spa, masaj ve rehabilitasyon gibi pek çok dalda hizmet verilecek.

Hürriyet Ankara’nın haberine göre doktor, hemşire, eczacı, hasta danışmanı, güvenlik, aşçı, garson, temizlik ve ulaşım elemanı, yönetici gibi görevler için bin kişiden fazla takım arkadaşı arayan LÖSEV, başvuruları kabul etmeye başladı.

PAYLAŞ
Önceki Haber“Her Yöne 90 Dakika” Başkent’te
Sonraki HaberKışa Hazırlanma Zamanı…
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.