İlkbaharda Aşk’ın Tarifini Veren Tasarımlar

Doğanın tüm canlılara en içten ve yalın hali ile sunduğu “aşk’, bu kez tasarımcılara ilham kaynağı oldu. Göz alıcı ışıltı, sanatsal çizgiler ve kusursuz tasarım, altın ve mücevherle birleşerek takıya dönüştü…

Her yıl sektöre yeni tasarım ve tasarımcılar kazandıran AJUR Mücevher Takı Tasarım Yarışması, bu yıl “Doğa’da Aşk” diyerek yola çıktı. Altın ve değerli taş kategorisinde toplam 20 eserin oluşturduğu koleksiyon içinde her iki kategoriden üçer takı ödüle layık görüldü. Ödüllü tasarımlar sponsor firmaların üretimiyle hayat buldu.

Aşkın doğallığından hareketle hazırlanan, aşkın gizemini hissedeceğiniz ‘Doğa’da Aşk Koleksiyonu, değerli taş ve altının büyüsünü taşıyor. Koleksiyon kolye, küpe, bileklik, yüzük ve broş gibi özel tasarımlardan oluşuyor.

Koleksiyonun ilk on parçası yüzyıllardır zenginliğin ve asaletin simgesi olan altınla hayat buldu. Eros’un okundan nasibini alan Apollon’un su perisi Daphne’ye duyduğu karşılıksız aşkı anlatan ‘Defne’ adlı kolye tasarımcısı Hülya Mert’e birinciliği getirdi. Art-Murat Kaya ise Defne’ye hayat verdi.

Her canlının vazgeçilmezi suyun bir ağacın yaşam kaynağını oluşturmasını betimleyen ‘Bir Damla Su’ isimli küpe tasarımı Zeynep Nural’a ikinciliği getirdi. Bir Damla Su tasarımının üretimini ise Model Kuyumculuk üstlendi.

Aşkı iki insanın birbirlerinin ruhuna ‘kök salmak’ olarak betimleyen Ercan Tenekecioğlu, ‘Kapok Tree’ ile üçüncülüğü elde etti. Bu özel tasarım ise Goldium Jewellery ile takıya dönüştü.

“Doğa’da Aşk Koleksiyonu”nun diğer on parçasını ise göz alıcı ışıltısıyla büyüleyen değerli taşlardan oluşuyor. ‘Karadul’un erkeğine duyduğu tehlikeli ve güçlü aşktan yola çıkan Mustafa Kula, tasarladığı yüzük ile birinciliği elde etti. Bu tasarımın üretimine ise Suulin imza attı.

Dünyanın en küçük canlıları ‘Kral Kelebek’lerinin uzun bir göç yolculuğu sonunda aşklarına ulaşmasının hikâyesini anlatan Özlem Altan bu özel tasarım ile ikinci oldu. Kral Kelebek, Vigold Jewellery ustalarının elinde hayat buldu.

‘Onunki Kara Sevda’ Karadul’un çiftleşmeden sonra erkeğini öldüren bir vahşi mi, yoksa eşini başkalarıyla paylaşmak istemediğinden onu kalbine mühürleyen bir aşık mı? Deniz Yıldırım da tasarım yolculuğuna bu sorunun cevabını aramak için çıktı ve yaratıcılığı ona üçüncülük ödülünü getirdi. Tasarımcının hayalini ise Zen Pırlanta gerçeğe dönüştürdü.

PAYLAŞ
Önceki HaberLatif Doğan Keyf’te…
Sonraki HaberAnkara’da Cuma
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.