Feyha Özsoy Resim Sergisi

Feyha Özsoy’ un resim sergisi 8 – 22 Mayıs tariheri arasında Altanay Sanat Evi’ nde izlenebilir.

Lütfü Günay Resim Atölyesi’ nde 8 yıl çalışan Feyha Özsoy, biri yurtdışında olmak üzere 15 kişisel sergi açtı. Pek çok karma sergiye katıldı. Yurt geneline açık Ordu İli Valiliği’ nin düzenlediği Resim Yarışması’ nda Birincilik Ödülü aldı.
Ayrıntılı bilgi için devamı tıklayınız. Ressam Münip Özben diyor ki : ” Asıl kimliği yapıtlarında asılı olan sanatçı Feyha Özsoy sergileriyle sanat severlerin karşısına çıktığı zaman bir sanat şölenine çeviriyor galerileri. ”

Ressam Orhan Çetinkaya :
Aşırı olmayan yumuşak bir hüzün…
Dramatik peyzaj öğeleri…
Büyük lekelerle anlatım…
Arada ince dokulu çelişkiler…
Tamamlayıcılar…
Duygunun ağırbaşlı bolluğu…
Feyha Özsoy’ un resimlerini kısaca böyle anımsıyorum.

Feyha Özsoy ise eserleri için :
” Serbest teknik ve büyük lekelerle doğadaki sonsuz değişimi yakalamaya çalışan renkçi bir anlatımla resimlerimde şiir, müzik ve bir ritm olsun istiyorum. İçimdeki peyzaj ve natürmortları tuvalime taşımaya gayret ediyorum ” yorumunda bulunuyor.

Adres: Kuveyt cad. No: 10/ B Kavaklıdere
Tel: 468 30 76

PAYLAŞ
Önceki HaberYAKLAŞIMLAR
Sonraki HaberMercan Dede-Secret Tribe 2002
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.