Fanfarai, 20 Mart’ta Başkentlilerle Buluşacak

Geleneksel Ziyara bandosu tarafıdan 2005 yılında kurulan Fanfarai, 20 Mart Cuma günü ODTÜSanat 16 Festivali kapsamında saat 20:00’de ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda Başkentli sanatseverlerle buluşacak.

Magreb bölgesinin müziklerini dinleyicilere sunan grup caz, gnawa, rai, ve salsadan oluşan müzikleri bakır nefesli çalgılar ile tekrar yorumluyor. Bu aranjmanların içinde, Arap-Berberi, Türk ya da Arap-Endülüs ve Afrika-Küba, latin ya da caz armonilerinin mizahi ve cesur bir şekilde sıkça bir arada çalıyorlar. Sokaktan sahneye, çok renkli olan bu orkestra için sadece bir adımla şenlik havasında, enerji vererek ve cömert bir gösteri sunuyor.

PAYLAŞ
Önceki HaberDünyaca Ünlü Sanatçı Taurus AVM’de
Sonraki HaberAla Meyhane 20 Mart 2015
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.