Cuma Gecesi Raporu 01 Mayıs 2009

Ankara gece hayatı festivaller ayı olarak tabir ettiğimiz Mayıs ayının ilk gününde, son zamanlarda yaşadığımız Cumalardan farksız bir geceye ev sahipliği yaptı. Ankaralı’nın canlı müzik sevdasının artık tezlerle kanıtlanmasına gerek yok. Normal şartlarda Rock, Heavy Metal bazende Elektronik müzik dinleyen müzikseverler de arkadaşlarıyla gittikleri Meyhanelerde ve Canlı Müzik Kulüplerinde solistlere hep bir ağızdan eşlik edebiliyor. Masaya çıkıp kurtlarımızı dökmek hepbir ağızdan şarkı söylemek kanımızda var. Masaların en çok yıprandığı mekanlar kuşkusuz meyhaneler, Cilveli, Hayyam, Kalender Zebra, Liman, Meşrep, Meyhane, Meze, Mücella ve Müptela hepsinde müşterileri masada cirit atarken görmek mümkün. Gaziosmanpaşa ve Çankaya’da bulunan bu meyhanelerin yanında Kale’de uzun zamandır hizmet veren Hancı’yı da eklemeyi unutmayalaım.

Cilveli’de yine Ersan rüzgarı eserken, Hayyam’da Kerem’in performansı görülmeye değer; Kalender Zebra da ise eski hit şarkılar revaçta, Liman Ankaralıların sevgilisi Ercan’dan aldığı doping ile yola devam ederken, Meşrep Meyhane’de de Suat Erdil performansıyla müşterileri coşturuyor. Aslıhan’ın sahne aldığı Meyhane gecenin en iyi mekanları arasında, fasılıyla dikkat çeken Meze de yine geceye damga vuran mekanlar arasında yer alıyor. Cevdet’in sahne aldığı Mücella’da elleri havada olmayan yok gibi, Müptela’da ise Emircan’a sahne yine dar geliyor.

Meyhanelerin ardından Canlı Müzik yapan Külüplere geçiyoruz. Salata Mesa’da Levent ve Nalan Salata Nenehatun’da ise Sedat ve Hale mekanı dolduran müşterileri yerinde bir dakika oturtmuyor, Mesa’da performans gösteren senelerin DJ’i Gökhan Koşar’ın performansı da görülmeye değer. Tunç’un performans gösterdiği Society gecenin ilerleyen saatlerinde bile eğlenceye tam gaz devam ediyor. Küçük bir tadilatın ardından tekrar hizmet vermeye başlayan Society’nin komşusu Justinn’e gecenin geç saatlerinde bile müşteriler akın akın gelmeye devam ediyor. Bu haftadan itibaren Cuma geceleri Canlı Müzik ile müşterilerin karşısına çıkan bir diğer mekan ise Escape oluyor. Giriş katında Canlı Müziğe başlayan Escape’de de eğlence bitmek bilmiyor.

Canlı müziğin ardından rotamız DJ’lerin performans gösterdiği Club’lar. İlk duraklarımızdan biri Satsuma, Dans tutkunlarının mekanı bu haftada Satsuma oluyor. Park caddesinin gözdesi Lanxx bu haftaya muhteşem bir parti ile giriş yaparken, Minasera AVM’de hizmet veren Glenn Hill dans şovları ile yine gecenin gözdeleri arasında yer alıyor. Son durağımız ise Rock Müzik severlerin değişmez adreslerinden IF Performance Hall’de yine müzikseverlerin akınına uğramaya devam ediyor.