Cucina Makkarna

Cucina Makkarna
Cucina Makkarna

Ankara’nın sevilen İtalyan restoranlarından Cucina Makkarna 5 Şubat 2006 tarihinde açıldı ve o günden beri Reşit Galip Caddesi No: 89’da hizmet veriyor.

Gaziosmanpaşa’da konum olarak oldukça güzel bir yerde bulunan Cucina Makkarna mekan olarak da oldukça şık ve ferah. Hem bahçe bölümü hem kapalı bölümüyle hizmet veren restoranda yoğun günlerde bahçede yer bulmak oldukça zor rezervasyon yapmak da fayda var.

Menüsünde italyan mutfağından aklınıza gelebilecek her seçenek bulunmakta. Makarnaları ve pizzalarının kendi üretimleri olduğunu söyleyelim. Benim seçimim özel kepek unundan yapılan sebzeli Dinastia makarnası oldu. Makarna’nın sunumu da lezzeti de oldukça iyiydi. Dinastia’yı seçmemdeki en önemli etken ise vegan olduğumdan yumurta ve süt kullanılmayan bir ürün.

Makarnaların menüde iki seçeneği bulunuyor normal tabak ve küçük tabak. Dinastia için normal tabak 19 TL iken küçük tabak ise 14.50 TL idi. Ben normal tabak seçimim ile yan ürün olmadan doydum diyebilirim. Menüde’ki makarna seçeneklerinin fiyatları tabak ayrımı yapmaksızın 13 TL ile 27.50 TL arasında değişiyor.

Menü içeriğinde Salatalar, Risottolar, Midyeler, Et Yemekleri, Makarnalar ve Pizzalar başlıkları altında bir çok seçenek bulunuyor.

Tatlılarda ise Krem Brülee, Mascarpone ve italyan irmiği ve dondurma ile özel hazırladıkları maKKarna Özel göze çarpıyor.

Şarap menüsü de oldukça geniş yerli ve yabancı bir çok marka seçeneği bulunuyor. Benim menüde en çok dikkatimi çeken ise en ucuz yerli kadeh şarabın 22 TL olması idi. En azından bir seçeneğin 17 – 18 TL civarında olması hem misafirler hem de mekan için daha iyi olur diye düşünüyorum.

Servisi ile de beğenimi kazanan Makkarna’ya dostlarınızla, ailenizle, eşinizle veya sevgilinizle gönül rahatlığıyla giderek keyifli zaman geçirip lezzetli yemekleri tadabilirsiniz.

Makkarna sabah 10:00’dan akşam 23:30’a kadar hizmet veriyor.

Makkarna Rezervasyon: 0312 436 80 88

Makkarna Adres: Reşit Galip Caddesi No: 89 Gaziosmanpaşa Ankara


1 6

2 6

3 6

4 6

5 6

6 6
PAYLAŞ
Önceki HaberSelami Şahin 17 Eylül Cumartesi akşamı Jolly Joker’de
Sonraki HaberParamparça 3.sezon Dilara Evlendi Cansu Hamile
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.