ÇOCUKLAR OPTİMUM’DA ESKRİM ÖĞRENECEK

Ankara Optimum Outlet, yaz tatili etkinlikleri kapsamında özel olarak düzenlenecek olan “Eskrim Kursu” ile çocuklar farklı bir spor dalını keşfetme fırsatı yakalayacak.

Ağustos ayının her pazar günü gerçekleştirilecek olan kurslara 5–12 yaş arası tüm çocuklar ücretsiz olarak katılabilecek.

Pars Eskrim işbirliği ile gerçekleştirilecek eskrim kursları için belirtilen tarihlerin öncesinde danışma noktasından kayıt yaptırmak yeterli olacak
.
Belli kurallara göre iki kişi arasında bir pist üzerinde yapılan eskirim; çeviklik, sürat, ani karar verme, refleks ve sinir sistemini geliştiren bir spordur.
Eskrime başlayan çocuklar 100 metre koşucusu kadar hızlı, maraton koşucusu kadar dayanıklı, masa tenisçisi kadar çevik, jimnastikçi kadar esnek ve bir boksör kadar güçlü olmak için eğitilir.

Üstün konsantrasyon yeteneği, dikkat kontrolü ve maksimizasyonu, mükemmel refleksler gerektiren eskrim; çocuklarda analitik düşünme, hızlı çözümleme ve karar verme yeteneklerinin gelişmesine destek olur.

PAYLAŞ
Önceki HaberNext Level Cuma Günleri Çok Canlı!
Sonraki HaberBU YAZ ALIŞVERİŞ SİZDEN, OTO YIKAMA BİLKENT CENTER’DAN
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.