Cebeci İnönü Stadı’ndan Köşke Taş Taşındı

37 bin kişilik kapasitesiyle Ankara’nın en büyük stadı olan ve önümüzdeki dönemlerde yıkılması öngörülen Cebeci İnönü Stadı’ndaki giriş merdivenlerinin taşlarının Çankaya Köşkü’ne taşındığı ortaya çıktı.

Hürriyet’in haberine göre mülkiyeti TOKİ’ye devredilen ve önümüzdeki dönemlerde yıkılması beklenen Cebeci İnönü Stadı’nın girişindeki andezit taşlarının Çankaya Köşkü’ne taşındığı ortaya çıktı.

Stadın ev sahibi takım girişindeki merdivenlerin yaklaşık bir yıl önce uzmanlar tarafından sökülerek taşındığını doğrulayan stat görevlileri, Cumhurbaşkanlığı’ndan gelen görevliler ve uzmanların bu taşların eski Andezit (Ankara) taşı olduğunu ve Cumhurbaşkanlığı Yerleşkesi’ndeki yenileme çalışmalarında kullanılacağını söylediklerini belirttiler.

Ankara Hürriyet’e konuşan Cumhurbaşkanlığı yetkilileri, merdivenlerdeki taşların Cumhurbaşkanlığı Yerleşkesi’ne getirildiğini doğrulayarak, şu bilgileri verdi: “Cumhurbaşkanlığı Yerleşkesi’nin 3,4 ve 6 no’lu kapılarında geçen yıl yenileme çalışması yapıldı ve girişler yeniden düzenlendi. Çalışma yapılırken daha önceki dokuya uygun olması için eski taştan duvar yapılması kararlaştırıldı. Doku ve renk uyumunu devam ettirmek için de Cebeci Stadı’nın etrafındaki taşlar alındı. Taşların hepsinin taşınması söz konusu değil, sadece gerekli olan miktar alındı. Cebeci Stadı’ndaki andezit taşları Ulus’taki İş Bankası, Sümerbank Binası, Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi ve Cumhurbaşkanlığı’nda kullanılan taşlarla hemen hemen aynı dönemde yapıldığı ve aynı taş ocağından çıktığı için renk ve doku uyumunu sağlamak üzere kullanıldı.”

PAYLAŞ
Önceki HaberGizemli ve Umulmadık bir “Yolcu”
Sonraki HaberAnkara Dizileri Arasında Başlayan Bir Aşk Daha Mutlu Sona Erdi
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.