BSA Kimi Kandırıyor?

Korsan Yazılıma Karşı denetimler yapan BSA Türkiye’den yetkililer 16 Mart 2004 tarihli CNBC-E de yayınlanan Son Baskı programına katıldılar.
Orjinal yazılımların avantajını anlatan BSA Yetkilileri, izleyicilerden gelen fiyatla ilgili bir soruya Dünya’nın her yerinde Türkiye’de Amerika’da veya herhangi bir yerde yazılım fiyatlarının aynı olduğunu üstüne basarak söylediler. Ancak durumun böyle olmadığını örnekleriyle yaşadığımdan hemen Macromedia ve Distribütörü MedyaSoft’un fiyatlarındaki dağlar kadar farkı sorgulayan bir mesajı Son Baskı programına gönderdim, programı sunan Çiğdem Güçlü bu soruyu BSA Yetkilileri’ne yönelttiğinde yetkililerin cevabı oldukça komikti, “sayfa güncellenmemiş olabilir” “izleyicimiz yanlış biliyor” tarzındaki cevaplarla geçiştirilmeye çalışılan sorum ortada kaldı.
Kısaca anlayacağınız BSA Yetkilileri gözümüzün içine baka baka bizi aptal yerine koymaya çalışıyor. Kimsenin kimseyi aptal yerine koymaya hakkı yok.

İzleyicimiz yanlış biliyor cevabına benim cevabımda fiyatların bulunduğu web siteleri;
Üretici firma Macromedia, Studio MX 2004 programını kendi web sitesinden 799 dolara satıyor, Görmek için tıklayınız.!

Macromedia Türkiye Distribütörü Medya Soft aynı program olan “Studio MX 2004″‘ü, tam 1214 dolara satıyor, Görmek için Tıklayınız!

Durum bu kadar açıkken, BSA Yetkililerinin neden böyle bir açıklama yaptıklarını, Fiyatların aynı olduğunu söyleyerek Türk Halkını yanıltmaya çalıştıkları anlamak mümkün değil.

Eğer lisanslı bir program alacaksanız kesinlikle programın asıl üreticisinin web sayfasındaki fiyatları kontrol edin, daha pahalı olmayacağı kesin ama daha ucuzsa kesinlikle üretici firmadan almaktan çekinmeyin. Aldığınız Lisanslar Dünya’nın her yerinde geçerlidir. Kimsenin sizi koyun yerine koymasına izin vermeyin.

Yanlış bilen izleyiciden tavsiyeler …

PAYLAŞ
Önceki HaberAccayip kazıklanıyoruz.
Sonraki HaberMarka ve uçuk fiyatlar
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.