Beypazarı Efsaneleri Kaleme Alındı

Ankara’nın birçok özelliğiyle öne çıkan ilçesi Beypazarı, artık efsaneleriyle de ünlü. Beypazarılı yazar Ahmet Yıldırım’ın kaleme aldığı söylenceler, Beypazarı Efsaneleri adıyla kitaplaştı.
Yazar Yıldırım önsözünde, kitabın yazılış serüvenini anlatırken şunları söylüyor: “… İşte bu sevdayla yola çıkarken birkaç efsaneyle kalacağımı sanıyor, bir kitapçık hacmine ulaşacağımı ummuyordum; ama Beypazarı, çalışmalarımızın semeresini verdi ve bu alanda da bir kültür hazinesi olduğunu bize gösterdi. Teşekkürler Beypazarı…”
Yüz sayfandan oluşan kitapta Beypazarı’ndan derlenmiş yirmi üç efsane var. Bunlardan bazıları şunlar: Karakoca, Göyneksiz Köprü, Karaşar, Karakaş Seli, Semerci Baba, Gelegra, Âşıklar Mezarı, Yaşayan Efsane Yalnız Ağaç… On iki ilginç fotoğraf da, Beypazarı insanının geçmişte yaşadığı olayların yanı sıra, yüreğindeki sevgi ve hayal gücünden hayat bulan bu güzel efsanelere eşlik ediyor.

PAYLAŞ
Önceki HaberODTÜ’den “Fırtınanın İçinde”…
Sonraki HaberÜzüm Saç Uzatıyor
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.