Başkentlilerin Müdavimi Olduğu Meyhaneler

Fasıl’ın ve canlı müziğin, rakının ve bol muhabbetin en güzel yapıldığı yer hiç kuşkusuz Meyhanelerdir. Haftasonu yemeklerinin, düğün sonrası eğlencelerin, okul partilerinin uğrak adresi haline gelen Meyhaneler, 18 Ekim Cumartesi gecesini en kalabalık geçiren mekanlardı. Cilveli’den Mücellaya, Müptela’dan Liman Meyhane’ye kadar tüm meyhaneler ağzına kadar doluydu. Sevilen solist Suat Erdil’in doğum gününün kutlandığı Cumartesi gecesi Meşrep oldukça hareketli bir geceye ev sahipliği yaparken Firuze de muhteşem sahne performansı ile Cemal Güney yine eğlenceseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Sevilen meyhaneler olan Meyhane ve Mücella da yoğun bir Cumartesi gecesine ev sahipliği yaptı. Bestekar’daki durağımız Keyfe Müptela’da… (devamı için tıklayınız)

…Cevdet misafirlerini her zamanki gibi coştururken, biralarınızı keyifle yudumlayabileceğiniz bir mekan olan Old Mariner ise nezih ortamı ile müdavimlerini artırmaya devam ediyor. Arjantin Caddesi’nin sessizliğine göğüs geren Las Chicas kalitesi ve seçkin müşterileri ile ayakta kalmaya devam ederken, Satsuma Cuma gecesinin sessizliğini üstünden atarak mekanı Cumartesi gecesi dolduruyor. Mirror’a bakacak olursak; mekanda eğlence ve kalite yine en üst seviyede. Salata Mesa sahnesinde Özer ve Bahar ikilisi performansları ile mekanı tıka basa doldurmuşlar. Nenehatun şubesi de artık yeni solistine kavuştu: İzmir’den Salata sahnesine transfer olan Harun, bundan sonra yeni partneri solist Hale ile aynı sahneyi paylaşacaklar. Sahne uyumları ile şimdiden eğlenceseverlerden tam not almayı başardılar bile. Eğlencenin kalbinin attığı Çayyolu Park Caddesi’nde ilk durağımız, Ankaralı’ların yakından tanıdığı ve sevdiği Tunç’un sahne aldığı Narquilla. Mekan her Cumartesi gecesi olduğu gibi bu gece de yine tıklım tıklımdı. Dj Yiğit Yaparel’in turntable’ından yükselen seslerle iyice coşanlar, adeta eğlenceye doymak bilmedi. Turumuza; açılışı geçtiğimiz haftalarda yapılan ve bir anda Ankara gece hayatının gündemine düşen Sortie ile devam ediyoruz. Girişindeki sıra içerdeki yoğunluğun habercisi gibiydi. Günler öncesinden bistroları dahil her masası dolan Sortie’ye rezervasyonsuz giriş imkansız desek doğru olur. Güvenliği sıkı tutan mekanda müşteri kalitesi mekanın olmazsa olmazlarından. Gece geç saatlerde uğramamıza rağmen eğlencenin dinmek bilmediği Gate 66’da muhteşem dans şovları ile dansçı Sibel Çetiner tüm ilgiyi üzerine çekti, Ruuva da Cumartesi gecesinin iyileri arasında yer aldı. Turumuzu bu hafta burada noktalıyoruz ve herkese iyi haftalar diliyoruz.

PAYLAŞ
Önceki HaberDiscolectro:Saxophone&Drum Night@Narquilla (24.11.2008/Friday)
Sonraki HaberMeşrep’te Suat Erdil Fırtınası Devam Ediyor
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.