Şu Çılgın Türkler yeniden zirvede

Bu hafta D&R müzikmarketin kitap listesine baktığımızda ilk sırada bir zamanların en çok okunan Turgut Özakman’ın Åžu Çılgın Türkler adlı kitabının ikincisi olan Åžu Çılgın Türkler 2 – Diriliş: Çanakkale 1915” adlı kitabı görüyoruz. İkinci sıraya düşen yine de geçtiğimiz ve bu yılın en popüler kitabı olan adam Fawler’ın “Olasılıksız”ının ardından üçüncü sırada Maeve Binchy’nin Gümüş Yıldönümü karşımıza çıkıyor. Üstün Dökmen’in “Yaşama Yerleşmek”i dördüncü olurken liste aynen şöyle devam ediyor… …5. Åžamil Tayyar – Operasyon Ergenekon – Gizli Belgelerde Karanlık İlişkiler
6. Cüneyt Arcayürek – Atatürk’ten Sonra Bugünlere Nasıl Geldik ?
7. İlber Ortayli – Tarihin İzinde
8.Osman Ulagay- Akp Gerçeği Ve Laik Darbe Fiyaskosu
9. Hulki Cevizoğlu- Yakın Zamanlar Tarihi – Ne Dedik Ne Oldu !
10.Nedim Gürsel – Allah’ın Kızları

D& R’ın en çok merak edilen bestseller listesinde ise en üst sırada kuşkusuz J.K. Rowling’in “Harry Potter and the Deathly Hallows”ı görüyoruz. Çocuk versiyonunun adeta kapışıldığı bugünlerde listemizin ikinci sırasında da aynı eserin yetişkinler versiyonu bulunmakta. Adam Fawler’ın yazdığı “Improbable” üçüncü sırada yer alırken Patrick Kinross’tan değerli bir yapıt olan “Atatürk – The Rebirth of a Nation” dördüncü sırada yerini aldı. Deniz Goran’dan The Turkish Diplomat’s Daughter beşinci, Rhonda Byrne’ın meşhur “The Secret”ı altıncı, Gabriel Garcia Marquez’den şimdilerde filmi de gösterimde olan “Love in the time of cholera” yedinci, Orhan Pamuk’un “Other Colours Export”u sekizinci, Moris Farhi’nin “Young Turk”ü dokuzuncu ve Zülfü Livaneli’nin “Bliss”i onuncu sırada bulunuyor.

Yerli müzik listesinde yeni çıkardığı son günlerin en çok tartışılan albümüyle Gülben Ergen “Aşk Hiç Bitmez”le uzun süre listenin en başında olan Enbe Orkestrasını geçmeyi başardı ve ilk haftadan en üst sıraya yerleşti. Üçüncü sırada Teoman’ı gördüğümüz listenin dördüncü sırasında “Radyo Günleri”nden kalma şarkılarla eşsiz ve ölümsüz sanatçı Zeki Müren bulunuyor. Tarkan en son çıkardığı “Metamorfoz”la beşinci sırada kalırken dünyaca ünlü solistlerin Zülfü Livaneli şarkılarını seslendirdiği albüm altıncı sırada yerini aldı. Öykü-Berk kardeşlerin YouTube’da milyon dinleyiciye ulaşan Flamenko ezgileriyle bezenmiş Evlerinin Önü Boyalı Direk türküsünün bulunduğu “Kısmet” albümü yedinci, Aşkın Nur Yengi “Aşk’ın Åžarkıları”yla sekizinci, Yıldız Tilbe “Güzel”le dokuzuncu, “Uykusuza Masallar”la Feridun Düzağaç onuncu sırada.

Yabancı müzik albümleri listesi ise bu hafta şöyle:
1. Bosphorus Night 2 by Suat Ateşdağlı
2. Back To Black
3. Arta Kalan Zamanda by Ertuğrul Özkök
4. The Best Pop Opera 2008
5. Peppino Di Capri – Melancolie- Greatest Hits
6.Shantel – Disko Partizani
7. Fg 93.7-Just Dance
8. Number One Hits 2008
9.Michael Jackson – Thriller “25th Anniversary Edition”
10. Our Golden Songs

PAYLAŞ
Önceki HaberCumartesi Ateşi Geri Döndü
Sonraki HaberAnkara Kitap Fuarı başlıyor
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.