Ankaralıların Yeni Gözdesi “Evden Kaçış”

Bir internet oyunu olarak ortaya çıkan evden kaçış oyunu ilk olarak Japonya’da hayata geçirildi.Kısa sürede diğer ülkelere de yayılan oyun, Ankaralı macera sevenlerin de yeni gözdesi oldu.

Bir saat içinde, odalardaki bulmacaları çözerek kapatıldıkları evden kaçmaya çalışan konukların, hem zekaları hem de cesaretleri sınanıyor.

Katil Bir Müzisyen ya da Küçük Bir Kızın Hayaleti

Konukların kendilerini farklı senaryoların içinde bulabileceği evden kaçış oyunlarının sayısı her geçen gün artıyor. Katılımcılar kendilerini,fırtınalı bir gecede evine sığındığınız bir müzisyenin ölüm oyunun içinde veya küçük bir kız çocuğunun öldürüldüğü hayaletli bir evde bulabiliyorlar.
Korku temasının hakim olduğu evden kaçış oyunlarında, polisiye severler için farklı senaryolar da mevcut.

Hem Pratik Zeka Hem Cesaret

İpuçlarını takip ederek odalardaki bulmacaları çözmeye çalışırken, hem pratik bir zekaya hem de cesarete ihtiyaç duyuluyor. Evlerin ürkütücü atmosferleri ve ustaca hazırlanmış şifreleri, katılımcılara daha önce hiç yaşamadıkları bir tecrübe sunuyor.

4-5 kişilik gruplarla oynanan oyunların fiyatı ise kişi başı 25-30 TL arasında değişiyor.

Özellikle Kızılay, Tunalı Hilmi ve Bahçelievler etrafında bulunan kaçış evlerinin sayıları şimdiden yirmiyi geçti.

Ankaralıların yoğun ilgisiyle de bu sayı artacağa benziyor.

PAYLAŞ
Önceki HaberSamsung Galaxy S6 ve S6 Edge İçin tasarlanan Swarovski Kılıflar Türkiye’de
Sonraki HaberCepa’dan Sinema Bileti
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.