Ankaralı bir kitap

Yıldırım B. Doğan’ın Agora Kitaplığı tarafından yayınlanan kitabı “Ankaralı Nefise” aramızda. Temizleyen, toplayan öğrenen, meraklı, teşekkür eden ama asla konuşmayan Nefise Ankara’nın yerlisi değil. Yabancı bu kente. Kocası Bakkal İrfan, geldikleri kasabanın belalısı. Bindiği dolmuşta tanıdığı genç aşığı, asker. Evinde tamizlik yaptığı Şadi Bey, bir yeme meraklısı. Nefise kentlileşememekten muzdarip ve gitmesinden ödü kopan kocasının kıskançlıkları içinde yaşamaktan bıkıp (kente) açılmaya başlar ve olaylar karışır.
Yıldırım Doğan’ın ilk romanı “Ankaralı Nefise” bu dört karakter arasındaki karışık ilişkilerden ve büyük şehrin her bir karakterdeki farklı görünümünden değişik bir aldatma hikayesi yaşatıyor bizlere.

PAYLAŞ
Önceki HaberÇiş bombası
Sonraki HaberKampüsler cıvıl cıvıl
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.