Ankara Tanıtım Rehberi “Discover Ankara”

Ankara Kalkınma Ajansı, özellikle Başkente gelen turistlere yönelik İngilizce olarak hazırlanan “Discover Ankara” broşür ve kataloglarını kentin çeşitli yerlerine yerleştirdi. Genel olarak Ankara’nın lokasyonu ve iklimsel özelliklerinin verildiği broşür, Ankara’da bulunan müzeleri, tarihi ve turistik mekânları, üniversiteleri, otelleri, alışveriş ve eğlence merkezlerini içeriyor. Tarihi ve turistik mekânların kısa açıklamalarının da bulunduğu yayında, otellerin ve alışveriş merkezlerinin de iletişim bilgilerine ulaşmak mümkün. Ankara’ya gelen bir turistin ihtiyaç duyabileceği birçok bilgiyi içerecek nitelikte hazırlanan yayının sonunda metro hatlarının ve tüm sözü edilen mekanların bulunduğu bir harita da mevcut.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, “Şehrimiz çok daha yüksek sayıda turist ağırlayacak doğal, tarihi güzelliklere ve altyapıya sahiptir. Biz de bu sebeple Ankara Kalkınma Ajansı olarak hem mali destek programlarımızda hem de tanıtım materyalleri ve broşürler yoluyla Ankara turizmine katkı sağlamaya çalışmaktayız. ‘Discover Ankara’ broşürü de bu amaçla hazırlanmıştır ve Ankara’nın birçok önemli noktasında turistlerin erişimine sunulmuştur” diye konuştu.

PAYLAŞ
Önceki HaberStajyer Mafya Başkentte Görücüye Çıktı
Sonraki HaberBaşkentte Yine Bitmeyen Tadilat Yine Rezalet
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.