Ankara İçin Sanatlı Günler Başlıyor…

 

Sanatseverler için bir buluşma noktası olmak amacıyla planlanan ‘Art Ankara/ Çağdaş Sanat Fuarı’ 11-15 Mart’ta kapılarını Ankaralı sanatseverlere açıyor.
Plastik sanat dallarının yanı sıra resim, seramik, heykel, fotoğraf gibi alanlarda geniş bir koleksiyonu içerecek fuara Bilim Sanat, Doku Sanat, Fırça Sanat, RC Sanat, Soyut Sanat, Kent Sanat da dahil olmak üzere 70’e yakın sanat galerisi eserleriyle dahil olacak.

RC Art Galeri Küratörü Rahmi Çöğendez, ilk kez Ankara’da bu kadar geniş katılımla bir organizasyon düzenlendiğini belirtirken; “Biz de Hikmet Çetinkaya’dan, Selim Güvertürk’e, Yakup Cem’den Christo Yotov’a kadar geniş bir sanatçı portföyü ile bu organizasyonda yer alacağız” dedi.

Fuarda yer alacak çalışmaların da özel olarak seçildiğini belirten Çöğendez şunları söyledi:”Yakup Cem; yaşayan son oryantalist sanatçı. Rönesans dönemi resim tekniği ve malzemesini kullanarak tuvalin her milimetresini özenle çalışmaktadır. Onun resimlerinde Doğu Sanatının minyatür, tezhip üslubu ve Batı sanatının heykel, ışık, perspektifi tuval üzerinde üçüncü boyutu oluşturup muhteşem bir senteze ulaşmaktadır. Bu fuar için Cem ‘in “Kutsal Emanetler” tablosu özel bir güvenlik ekibiyle Ankara’ya getirilecek ve sanatseverlerin görüşüne sunulacak. Yakup Cem’in oğlu Şehriyar Cem de dikkat çeken çalışmalarıyla standımızda yerini alacak. Hızla kendi çizgisinde ilerleyen Şehriyar Cem, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nın duvarlarını da yakın zamanda içinde çalışmalarıyla süsleyecek.”

Ankaralıların yakından tanıdığı ve sadece parmaklarını kullanarak tuval üzeri yağlı boya çalışan Selim Güventürk ve dünya çapında ünlü Christo Yotov da bu fuar da yer alacak.