Aile Sırları ve 6 Yeni Film Vizyonda

Bu hafta vizyona 7 yeni film girdi. 2 dalda Oscar adayı olan Aile Sırları ön plana çıkıyor.

Aile Sırları

Weston ailesi tam bir karmaşa içerisindedir. Beverly ve Violet Weston’ın üç kızı ve bir torunu vardır ve günleri bir hayli dolu geçmektedir. Ağustos ayında bütün aile bir araya gelir ve Oklahoma’da büyük bir evde geçirecekleri bir tatile çıkarlar. Fakat bu kalabalık bir araya geldiğinde her birinin kendi sorunları ve birbirleriyle yaptıkları içinden çıkılmaz tartışmalarla büyük bir kargaşaya başlar. İlaç bağımlısı anne Violet’ın, başta Barbara olmak üzere çocuklarıyla pek de iyi bir ilişkisi yoktur. Ailenin en büyük kızları ise, kendisini aldatan kocasıyla ve ergenliğe giren kızının sorunlarıyla uğraşmaktadır. Gidişat tüm Weston ailesinin dengesini bozar ve geleceklerini tamamen değiştiricek bir yere doğru sürüklenmeye başlarlar…

Son Kalan

Gerçek bir olaydan sinemalara uyarlanan filmde, Amerikan tarihinde ki en büyük yenilgilerden biri olan “Operasyon Redwing” anlatılıyor. Filmde, Amerikan Ordusu’na ait dört kişilik Amerikan SEAL ekibinin 2005 yılında Afganistan’daki bir terörist liderini öldürmek için çıktıkları görevde Taliban tarafından pusuya düşürüldükten sonra hayatta kalma mücadelelerini anlatılıyor.

Kış Masalı

Bir hırsız, soymak için girdiği evde güzel bir kadına aşık olur. Fakat kadın hastadır ve hırsızın kollarında yaşamını yitirecektir. Ancak yeniden doğuşla hayatın bir mücizesi gerçekleşir ve yeni mucizeler onları bekler…

Gulyabani

Başrolleri Deniz Uğur, Melike Öcalan, Ceyda Ateş ve Didem Balçın paylaştığı filmde,Güneş, Duygu, Aslı ve Yasemin fantastik bir filmin senaryosunu yazmak üzere korku dolu bir ormanda yer alan av evine giderler. Bir yandan mekanın ruhunu keşfetmeye çalışırken, bir yandan da peş peşe tahmin etmedikleri olaylarla karşılaşırlar. Falcı bir kadından duydukları Gulyabani efsanesi başta onlara boş gelse de yaşadıkları olaylarla o bölgedeki Gulyabani’yi uyandırdıklarını fark edeceklerdir…

Sürgün İnek

28 Şubat sürecinde Gomalak adında bir köyde yaşayan Şevket ve Cemile ‘nin hayatlarının, inekleri Sarıkız’ın Atatürk büstünü kırmasıyla, içinden çıkılmaz bir hale gelmesi anlatılıyor. Muhtarından, ihtiyar heyetine, bürokratından, askerine herkesin ineğin peşine düşmesiyle işler iyice karışır ve sonunda inek sürgün edilir ve Şevket ve Emine, hayvanlarını kurtarmanın bir yolunu bulmak zorunda kalırlar.

Kapital

Usta yönetmen Costa Gavras’ın kapitalist sistemi sorguladığı filmde, Marc Tourneuil’ün para dünyasının en gözden çıkarılabilir hizmetkarlarından biriyken onun tartışmasız efendisi haline gelen önlenemez yükselişini konu alıyor.

Meydan

Mısır Devrimini 6 farklı direnişçinin bakış açısından anlatan Meydan, Hüsnü Mübarek´in düşmesine önderlik eden Tahrir Meydanı´ndaki çadırlarda geçen günlerde, karakterlerin hayatımızı değiştirecek zafere giden yolculukları ve devrimi gerçek bir hikaye üzerinden gözler önüne seriyor. Film sinema severleri, haberlerin arka planında kalmış bir dramaya götürürken toplumsal bilinci yaratmak için savaşan Mısırlı gençlerin kendi güçleriyle haklarını ararken ortaya çıkan ilham verici öykülerini anlatıyor.

PAYLAŞ
Önceki Haber6 Madde ile Çankaya Belediyesi Başkan Adayları
Sonraki HaberSatsuma 1 Mart 2014
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.