3 Yılda 400 Ton Kapak Toplandı

3 yıl önce Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin başlattığı ‘plastik kapak’ kampanyası çerçevesinde bugüne kadar 400 ton plastik kapak toplandığı açıklandı.

Kapakların satışından elde edilen gelirle 408 özellikli manuel tekerlekli sandalye, 28 akülü tekerlekli sandalye ile çok sayıda yara minderi ve akü alınarak ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. TOFD Genel Başkanı Ramazan Baş, “Amerika’dan, İngiltere’den bile kapak gönderen var. Kampanya bitmedi, lütfen devam etsin vatandaşlarımız. Türkiye’nin her yerinden bize gönderebilirler. Çeşitli yerlerde toplama noktaları da var. Derneğimizle diyalog kursunlar” dedi.

PAYLAŞ
Önceki HaberTan Bu Gece Jolly Joker’de…
Sonraki Haber“Onlar Aslında Gülümsemiyor”
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.