Kitapları dünya çapında 100 milyon kopya satmış, “The Notebook” ve “Safe Heaven”filmlerinin yazarı Nicholas Sparks’ın kaleminden aşkta ne kadar ileri gidilebileceğini sorgulayan “ Aşkın Seçimi ” filmi, 12 Şubat 2016’da vizyona giriyor.

ABD’de 5 Şubat’ta 2.631 salonda vizyona giren filmin ilk haftasonu açılış hasılatı 6 milyon USD olarak gerçekleşti ve Boxoffice listesine 5. sıradan girdi.

9 Şubat 2016’da Kanyon’da gerçekleşen basın gösteriminde, sinema eleştirmenlerinden tam not alan “ Aşkın Seçimi ”; müzik, eğlence ve yayıncılık dünyasının dev kuruluşu “Esen Entertainment” ile Türkiye gişelerine çok güçlü bir giriş yapıyor. Mars dağıtımı ile seyirciyle buluşacak olan “ Aşkın Seçimi ” yaşam boyu romantizmi düşleyenler için kaçırılmayacak bir film olarak dikkati çekiyor. Sevgilisiyle film izlemeye gitmek isteyenler, hayatında aşkı tatmış ya da aşık olma hayali kurmuş herkes bu filmde kendine ait yaşanmışlık hissini bulacaklar.

Karakterler ve gerçek durumları konu alan bu aşk hikayesinde yönetmen koltuğunda Ross Katz oturuyor. Benjamin Walker, Teresa Palmer, Alexandra Daddario, ve Maggie Grace gibi güçlü oyuncuların yer aldığı filmin hikayesi; “Enerjik tıp öğrencisi Gabby Holland’ın, kadınların karşı koyamadığı Travis Shaw’a komşu olması, ikiliyi asla hayal edemeyecekleri romantik bir yolculuğa sürükler. Travis, oldum olası bir kadınla ciddi bir ilişki yaşamanın rahat yaşam tarzını kısıtlayacağına inanmaktadır. Gabby ise uzun soluklu bir ilişki yaşamakta olduğu erkek arkadaşıyla hayatını birleştirmek üzeredir. Ta ki karşı koyulmaz bir arzu, aykırı çiftin itinayla planlanmış hayatlarını alt üst edene kadar. Fırtınalı bir flört evresinin ardından Gabby ve Travis evlenip, el ele yürüyen ve her kararı birlikte alan bir aile kurar ama bir gün içlerinden biri hayatlarının en önemli seçimini tek başına yapmak zorunda kalır”.

AŞKIN SEÇİMİ

Yönetmen: Ross Katz

Oyuncular: Benjamin Walker, Teresa Palmer, Alexandra Daddario, Maggie Grace

Yapımcı: Ed Guiney

Yürütücü Yapımcı: Dan Clifton, Theresa Park, Hans Ritter, Peter Safran, Nicholas Sparks

Senaryo: Bryan Sipe, Nicholas Sparks