Deniz Tuzu Hakkında Merak Edilenler

Günümüzde oldukça fazla tercih edilen ve deniz suyundan elde edilen deniz tuzunun birçok faydası bulunuyor. Özel tesislerde üretilen bir tuz türü olan deniz tuzunu, sadece turşu yaparken değil, sağlıklı olması açısından bütün yemeklerinizde de kullanabilirsiniz.

Deniz tuzundaki Sodyum ve Klor içeriği diğer tuzlara göre daha azdır. Bu nedenle deniz tuzu tercih ettiğinizde, hipertansiyon hastalığının başlıca nedeni olan Sodyum ve Klor minerallerini vücuda daha az almış olursunuz. Diğer tuzları tüketmek bir nevi bilerek yüksek tansiyon hastalığına davetiye çıkartmak olacaktır.

Deniz tuzunun sağlık üzerinde birçok olumlu etkisi bulunmakta. Diyabetik olanların veya hastalık riskini taşıyanların beslenmesinde tuz önemli bir yere sahiptir. Deniz tuzu vücutta doğru şeker seviyelerinin sağlanmasında yardımcı olarak insüline olan ihtiyacı azaltabilir.

Deniz tuzu mineral zengini olması nedeniyle vücut sağlığı açısından oldukça önemlidir. Minerallerin vücut sağlımızda birçok önemli etkisi bulunmakta. Vücutta hücre yenilenmesinde etkili olup erken yaşlanmayı önler. Bağışıklık sistemini güçlendirmekle birlikte enerji seviyesini de arttırır. Besinlerdeki yararlı maddelerin vücuda alınmasını kolaylaştırır. Kana oksijen geçişinin sağlanmasında etkilidir.

Deniz tuzunun ağır metal içeriği son derece az düzeydedir. Bu sayede deniz tuzu kullandığında vücudun ağır metallerle zehirlenme riskini yok edilebilir. Diğer tuzlar kullandığında vücut ağır metallere maruz kalır. Bu riskli bir durumdur çünkü ağır metaller kanser, kardiyovasküler ve gastrointestinal gibi birçok hastalığa neden olmaktadır. Deniz tuzunun çeşitli depresyon türlerini tedavide etkili olduğu da görülmektedir.

Deniz tuzunu sadece yemeklerde değil, rahatlatıcı etkisi, cildi temizlemesi ve

selülitleri azaltması nedeniyle vücudunuz için de kullanabilirsiniz. Banyo yaparken, bir kap su içine deniz tuzu ilave ederek vücudunuzu yıkadığınızda cildiniz temizlenir, daha elastik hale gelir. Kabın içine daldırılan ıslak fırça ya da süngerle selülitli bölgeler fırçalandığında selülitlerin görünümünde azalma sağlanabilir.

Saçlarda da kullanılabilen deniz tuzu, saçtaki yağlanmayı önlemekle birlikte, ölü hücreleri canlandırır. Saç köklerini ıslattıktan sonra deniz tuzu ile ovmak ölü deri hücrelerinin yok edilmesini sağlayacaktır. Hücrelere oksijen erişimi daha kolaylaşacağı gibi saçlar da güçlenecektir.

Ülkemizin kaynaklarını en verimli şekilde değerlendirmeyi esas alan Binbir Gıda, tuz üretimini müşterilerinin beklentileri doğrultusunda gerçekleştiriyor. Detaylı bilgi edinmek, ham deniz tuzu fiyatları için bilgi almak ya da ham deniz tuzu satın almak isteyenler Binbirgida.com  web sitesini inceleyebilir.

PAYLAŞ
Önceki HaberDemet Akalın 28 Ekim’de Enjoy by Salata’da
Sonraki HaberCoverrangers June Pub’da
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.