YENİ YILDA TAPTAZE BİR YÜZ İMKANSIZ DEĞİL

İlerleyen yaşla beraber cildimiz zamana teslim olur ve ilk çizgilerimiz ortaya çıkmaya başlar. Dudak ya da göz kenarımızda beliren çizgilerde “hadi canım gülünce öyle oluyor, bu yaşta ne çizgisi? ” dedirten ilk çizgi, kendinizi ve hayatınızı sorgulatır bir anda. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Ali Duman, “Yaşlanıyorum” deyip karalar bağlamaya gerek olmadığını, yüzdeki çizgilerinize teknolojinin sürekli gelişen yöntemleri sayesinde dur diyebileceğinizi söylüyor. İşte Op.Dr. Ali Duman’dan kısa sürede 10 yaş genç görünmenin ipuçları…

Yılların yüzümüzde bıraktığı etkiler eş zamanlı olarak burun-yanak bölgesindeki çizgilerinde belirginleşme, yanaklarda sarkma, gıdıda sarkma, boyun ve yüzde derin kırışıklıklarla kendini gösterir. Bu etkilenmeyi yavaşlatmak ve geriye döndürmek için farklı yöntemler kullanılabilir. İlk silahımız Botox , göz çevresindeki, alındaki kırışıklıklar ve kaş kaldırma işlemlerinde oldukça etkili. Daha sonra kırışıklık açıcı hyaluronik asit gibi maddelerden, ileri teknoloji ürünü olan lazerlerden, radyo frekans cihazlarından ve ultrasonografik germe cihazlarından yararlanılabilir. Bu yöntemlerle sonuç alınamaz duruma gelindiğinde ise cerrahi yöntemlere başvuruyoruz.
Göz çevresindeki problemlerin çoğunu bleferoplasti dediğimiz yöntemle çözmekteyiz. Bu yöntem lokal anestezi ve sedasyon altında alt ve üst kapakta var olan cilt ve varsa yağ fazlalıklarının ve sarkmalarının alınmasıdır. Biz kliniğimizde bu işlemleri lazerlerle kombine ederek kullanıyoruz. Lazerlerin en büyük avantajı, elde edilen sonuçların başarısını ve kalıcılığını artırması ile yara iyileşme sürecini kolaylaştırmasıdır.
Gıdıda ki dolgunluk ve sarkmaları ise çoğunlukla Lazer-Lipoliz (Slimlipo) yöntemiyle halletmekteyiz. Bu işlemi lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştiriyoruz. İki kulak önünden açılan deliklerden girilerek ve 1-2 mm kalınlığındaki lazer ucuyla yağlar eritilmekte ve cilde germe işlemi uygulanmakta. Bu yeni yöntemlerin avantajı ise klasik boyun germe ameliyatlarına göre daha az şişlik ve morluk olması, operasyonun hızlı, iyileşme sürecinin ise kısa olması ve rahat geçmesidir.
Çok ileri derecede kırışıklıkları ve sarkmaları olan yüzlerde ise lazer destekli mini lifting uygulalamalarıyla çok başarılı sonuçlar almaktayız. Bu uygulamada lokal anestezi ve sedasyon altında klasik yüz germeye göre çok daha kısa bir kulak önü kesiden girerek cilt altındaki destek dokuya da germe uyguluyor ardından sarkan cilt dokusunu yok ediyoruz. Bu işlemden sonra cilt kalitesini artırmak, cilt lekelerini düzeltmek ve özellikle dudak üstünde yoğunlaşan ince kırışıklıkları açmak için ileri lazer uygulamalarını işleme ekliyoruz. Eğer hastalarımızda güzelliğin önemli bir kriteri olan elmacık kemiklerin dolgunluğu kaybolmuşsa, bu bölgeye hastanın kendisinden elde ettiğimiz kök hücreden zengin yağ enjeksiyonu yapıyoruz. Bu sayede daha alımlı ve güzel bir yüz elde ederken aynı zamanda daha parlak ve genç bir cilt kalitesi oluşumunu sağlıyoruz. Tüm bu işlemler yaklaşık 2 saat içinde tamamlanıyor. Ameliyat sonrası bir kaç gün içinde geçen şişlik ve morluklar oluşabiliyor.

PAYLAŞ
Önceki HaberCarrefour Ankara Yeni Yılda Kazandırıyor
Sonraki HaberTam Erkeklere Göre Bir Hediye
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.