Türk Telekom Herkesi Proxy Server Arkasına Alıyor!

Türk Telekom’un ADSL, Kablonet ve kendi dial-up aboneleri için uyguladığı proxy rezaleti devam ediyor. Tüm internet abonelerini Proxy server arkasına alarak keyfi uygulamalarına bir yenisini ekleyen Türk Telekom, diğer adsl hizmeti sunan Superonline gibi internet servis sağlayıcılarınıda proxy server arkasına alarak Türkiye’de proxy serversız adsl hattı kullanımını herkese kapamış oldu.

Son zamanlarda başgösteren google.com ve yahoo.com gibi büyük internet siteleride dahil olmak üzere sayfa açılmama, 10 gün önceki sayfanın bir türlü güncellenmemesi gibi sorunların temel kaynağı TÜRK TELEKOMUN BECERİKSİZCE devreye soktuğu Proxy serverlar. Gelişigüzel devreye sokulan bu serverlar yurtdışından yayın yapan siteleri hafızasında tutarak bir kullanıcı bu siteyi açmak istediği zaman direkt olarak proxy serverın hafızasında bulunan sayfayı gönderiyor. Böylelikle internet trafiğinden kar ederek hızı artırmayı düşünen TÜRK TELEKOM KESİNLİKE BU İÅžİ ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRDI. Hattınız var herşey çalışıyor. Ama sayfalar açılmıyor. Açtığınız herhangi bir sitenin 10 gün önceki haliyle karşılaşıyorsunuz. Sayfayı yenilemenize rağmen halen aynı 10 gün önceki sayfa karşınıza geliyor. Internete eklenmiş herhangi yeni bir içeriği 1 gün sonradan takip etmek zorundasınız. Ve malesefki hiç bir alternatifiniz yok. Türk Telekom ne dersem o olur mantığıyla altı kuru keyfi yerinde. 3 gün sonra sansürede başlarlar. Proxy server uygulaması ile bu da ellerine geçen bir seçenek. Eğer ADSL ve ya Kablonet kullanıcısı iseniz proxy kullanmak istemediğinize dair şikayeti lütfen Türk Telekom’a gönderin. 444 0 375

PAYLAŞ
Önceki HaberBu sezon sakin geçmez.
Sonraki HaberGaziosmanpaşa Rotary Kulübü 12.Geleneksel Güz Panayırı
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.