Tapa tapa tapas

Bu hafta Tunalının tam ortasında yeralan Meksika ve Dünya mutfağının özel lezzetlerini sunan Tapas Cafe”ye gittik. Hem şık bir lezzet mekanı , hem de özellikle perşembe akşamları bir dans salonu. Hemen merakınızı giderelim . Tapa İspanyolca “Meze” demek. Meze Meze Mezeler. Hemde ne mezeler . Zaten logodaki boğayı görünce nasıl bir menüyle karşılaşacağınız tahmin ediyorsunuz. İsimleri farklı olsa da Akdeniz mutfağı olarak bize yakın tadlar. Yer olsaydı hepsini resimleriyle yayınlamak isterdim. Özellikle yengeçle yapılan “Okyanus Lokumu” mutlaka tadılmalı. Tapas”ın lezzetlerini , açık büfe bardan seçeceğiniz salatalarla birlikte tatmanızı öneririz. Yaşı biraz ortalara gelenler hatırlarlar. Yıllar önce burada Ses sineması vardı. Girişinde Tivoli adından küçük bir sandviççi. sonra sinemanın salonu “Tivolino Fitnes Club” , girişi Tivoli oldu. Geçen yıl işletmeci Zafer Günel , dekorasyonu da yapan kardeşinin tavsiyesi ile burasını Meksika Lokantasına dönüştürmüş ve çok iyi yapmış. Gerçekten özenle yapılmış dekorasyon sayesinde şık ve sıcak bir mekan haline gelmiş. Yukarıda bahsettiğimz lezzetleri böyle şık bir yerde tadmak daha bir zevkli.

Salon üç kısımdan oluşuyor ve 200 kişi kapasiteli Girişteki ön bölüm daha çok cafe havasında .Arka tarafta bir bölmeyle ayrılmış iki geniş salon var. En gerideki salon her ayın ilk cumartesi Milonga (Tango Geceleri) , her hafta perşembe geceleri Latin Dans gecelerine ev sahipliği yapıyor. Hafta sonları daha çok grupların ayrıldığı bu salon masalar kaldırılınca Ankara”nın en güzel dans pistlerinden birine dönüşüyor. Özellikle perşembe akşamları salon dansları tutkunları tarafından dolduruluyor. Ankara”da perşembe akşamları pek hareket yoktur. Alternatif arayanlar için bu eğlenceli mekanı tavsiye ederiz. Ayrıca hafta içi dans etmek isteyenler için de sürekli DJ bulunuyor.
Tapasın , barları kıskandıracak uzun güzel bir barı mevcut.Tunalının ortasında olması nedeniyle ayaküstü atıştırabileceğiniz gibi , nezih yemekleriniz için de seçebileceğiniz Tapas”da fiyatlar ortalama bir kebapçıdan fazla değil. Tavsiye ederiz.

PAYLAŞ
Önceki HaberWRC TÜRKİYE RALLİSİ BAŞARIYA DOYMUYOR…
Sonraki HaberBir Cuma gecesi klasiği
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.