Samsung Geleceğin Mucitlerini Arıyor

“Dünyaya ilham ver, geleceği tasarla” vizyonu doğrultusunda, gençlerin ve çocukların eğitimine farklı projelerle destek veren Samsung, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve MCD işbirliği ile düzenlenen ve ana sponsorluğunu üstlendiği “Samsung Geleceğin Mucitleri Yarışması”yla, çocukların yaratıcılığının desteklenmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. İlk kez geçen sene düzenlenen ve yoğun ilgi gören yarışmanın ikincisi için başvurular 30 Ocak 2015’e kadar devam edecek.

Yaratıcılığın, özellikle çocukluktan itibaren özendirilmesi ve desteklenmesi gereken bir ilgi alanı ve yetenek olduğunu vurgulayan Samsung, bu projeyle, Türkiye’de pozitif bilimlerin gücüne inanan ve evrensel değerlere sahip çıkan yaratıcı bir neslin yetişmesine katkıda
bulunmayı da hedefliyor.

“Samsung Geleceğin Mucitleri” yarışmasına; hâlihazırda ortaöğretim düzeyinde öğrenim gören tüm öğrenciler, çevre, enerji, sağlık ve teknoloji dallarındaki projeleri ile katılabiliyor. Proje başvuruları, 30 Ocak 2015 tarihine kadar, www.samsunggeleceginmucitleri.com web sitesi üzerinden yapılabilecek. Jüri onayından geçmeyi başaran projeler, Kidz TV ekranlarında yayınlandıktan sonra, halk oylamasına sunulacak.

Öğrencilere bilimi sevdirerek onları yeni buluşlar yapmaya teşvik etmek, yaratıcılıklarını pekiştirmek ve yeteneklerini görmelerini sağlayarak özgüvenlerini arttırmak üzere hayata geçirilen “Samsung Geleceğin Mucitleri” yarışması, geçtiğimiz yıl 24 ildeki 77 okuldan yüzlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Birbirinden etkileyici 200’ü aşkın proje içerisinden büyük final için 11 proje seçildi. Kidz TV’de yayınlanan projelerden, halk oylaması ve nihai jüri değerlendirmesini başarıyla geçen üç proje ödüle layık görüldü.

PAYLAŞ
Önceki HaberYılbaşı Gecesi İçin Tarzınızı Tamamlayacak Makyaj Önerileri
Sonraki HaberYeni Yılın Renkleri Lee’de
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.