Koskar Mobilya’dan Evinizin Vazgeçilmezi Olacak “Chesterfield”…

Ankara’nın önde gelen mobilya mağazalarından Koskar Mobilya, koleksiyonundaki Chesterfield koltuk çeşitleri ile dikkat çekiyor.

Orijinde İngiltere’de Anglo-Saxon bölgesinde doğan Chesterfield, 400 yıllık bir gelenektir. Bölgede yerleşik zanaatkar ustaların ellerinde hayat bulan ürünler zamanla kültürün bir parçası haline gelmiştir. Oldukça zor, dikkat isteyen, zevk ve zerafeti barındıran bu tarz zamanla yayılmış ve bu isimle bağdaşmıştır.

Gerçek deri ve Chesterfield ayrılmaz bir bütündür. Hatta o kadar ileri gidilmiştir ki, yıllarca kullanılan Chesterfield koltukların üzerinde oluşan renk solgunlukları, aşınmalar ve kırışıklıklar dahi kendi içinde bir tarz olarak kabul edilmiştir.

Ürün ne kadar eskimiş ise o kadar değerli olarak kabul edilmiştir. Günümüzde halen devam eden bu tarz, sanat haline gelmiştir ve artık deri (tercih edildiğinde) mümkün olduğunca eskimiş görünümüne büründürülerek üretilmektedir.

Orijinal Chesterfield imalatı kolay olmadığı gibi, otantik değerlerine uygun ve doğru malzemeler ile yapılmaktadır. İskeleti, dolgu malzemesi, derisi ve üretiminde kullanılan diğer tüm unsurların aslına sadık kalınarak yapılması gerekir.

İmalatın her aşamasında Koskar Mobilya’nın tecrübeli ustalarının ellerinde yoğrulan malzemeler, sonuçta mekanın vazgeçilmez bir parçası olarak yaşam alanlarına değer katmaktadır.

Koskar Mobilya’nın Siteler/ Karacakaya’daki mağazasında bu vazgeçilmez parçalardan evinize en uygununu seçebilir ya da hayalinizdeki Chesterfield’ı yaptırabilirsiniz. .

Detaylı bilgi için tıklayınız.

PAYLAŞ
Önceki HaberCumartesi Gecesi….
Sonraki HaberJennifer Lopez’den Samimi İtiraflar
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.