İtalyan Filmleri Başkent’te Ücretsiz İzlenecek

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, Çağdaş İtalyan Filmleri Haftası’nı beşinci kez sinemaseverlerle buluşturuyor.
Ankaralıların yedi ayrı filmi ücretsiz izleyeceği hafta, Yönetmen Ferzan Özpetek’in “Kemerlerinizi Bağlayın” filmiyle açılacak.
12 -16 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek haftada, yedi ayrı film ücretsiz olarak izlenecek.İtalya Büyükelçiliği ve İtalyan Kültür Merkezi ile organize edilen hafta, Yönetmen Ferzan Özpetek’in 2014 yapımı “Kemerlerinizi Bağlayın” filmiyle başlayacak. Özpetek, gerçek bir hikayeden esinlendiği ve komediyi ön plana çıkarttığı filminde, saman alevi gibi çabuk sönen aşklara atıfta bulunuyor. Yönetmen filminde, değişken duygular nedeniyle, paramparça olan yaşamların neden ve sonuçlarını irdeliyor.
Etkinliklerde Francesca Comencini 1977 yapımı “Özel Bir Gün”, Daniele Cipri’nin 2012 yapımı “Oğlu Yaptı”, Paolo Bianchini’nin 2012 yapımı “İçimdeki Güneş”, Giorgia Cecere’nin 2010 yapımı “İlk Görev”, Luigi Lo Cascio’nun 2010 yapımı “İdeal Şehir”, Leonardo di Costanzo’nun 2012 yapımı “Mola” ve Ivano De Matteo’nun 2012 yapımı “Cambazlar” filmi de gösterilecek.

PAYLAŞ
Önceki Haber31 Ekim 2014 Fotoğrafları Galeri de
Sonraki HaberLiv Hospital Çankaya’da Açıldı
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.