iPhone’u Samsung’u çöpe atın yeni kral Sony Xperia Z2

Mobil Dünya Kongresi’nde gün yüzüne çıkan Sony’nin sirius kod adlı yeni amiral gemisi Xperia Z2, tasarımıyla, donanımıyla ve özellikleriyle tüm rakiplerini geride bırakıyor Xperia Z2 modelinde, 2.3GHz hızındaki dört çekirdekli Snapdragon 800 yongaseti, 5.2 inçlik Live Colour LED destekli Full HD ekran, 3GB RAM, 20.7MP çözünürlüğündeki arka kamera, 4K video kaydı, 3200mAh gücünde batarya, 16GB depolama kapasitesi ve microSD desteği gibi öne çıkan özellikler, suya dayanıklı 8.2 mm kalınlığındaki kasası ve 163 gram ağırlığı Sony’nin Xperia Z serisine özgü tasarımıyla birleşiyor.

Donanım anlamında en üst ürünleri koymaktan çekinmeyen Sony, 20.7 MP kamerası ve 4K Video çekme özelliği ile mobil pazarına yeni standartlar getiriyor.

Siyah, beyaz ve mor olmak üzere 3 renk seçeneği bulunan Xperia Z2, timeshift ve steady shot gibi ek özellikleri ile fotoğraflarını daha canlı ve daha net çekilmesini sağlıyor.

Mart ayında satışına başlanacak Xperia Z2 modelinin Avrıpa fiyatı 600 ila 700 Euro arasında değişiyor. Türkiye fiyatının ise 2200 TL olması bekleniyor.