Giyilebilir Teknoloji Lideri Basis, Spor ve Uyku Takip Cihazı Peak’i Tanıttı

Intel tarafından satın alınmasından sonra tanıtılan ilk cihaz olan yeni nesil Basis Peak, benzersiz dokunmatik ekranlı yapısıyla kalp atış hızını görüntülemede isabet oranını artırıyor.

Spor, uyku ve sağlık uygulamaları için tasarlanan giyilebilir cihaz teknolojileri alanında lider olan ve geçtiğimiz aylarda Intel tarafından satın alınan Basis, yeni nesil sağlık ve uyku takip cihazı Basis Peak’i duyurdu. Yeni parlak dokunmatik ekran tasarımı ve geliştirilmiş sensör teknolojisiyle Peak, herhangi bir sırt bağına ihtiyaç duymadan, egzersizler de dahil olmak üzere 7/24 kalp ritmi görüntüleme imkanı sunuyor. Peak ile Basis, kendine özgü otomatik aktivite takibi, gelişmiş uyku analizi ve gerçek davranış değişimlerine göre tasarlanmış kullanıcı deneyimini bir araya getirerek kendi kategorisindeki en kapsamlı spor ve uyku fotoğrafını çekiyor.

Kasım ayında pazara sunulacak olan Basis Peak, önceki Basis modellerine göre daha üstün performans, daha fazla fonksiyon ve gelişmiş tasarım vaad ediyor. Peak’in geliştirme aşamasında Basis, optik kalp ritm motorunu daha güçlü sensörler ile tasarlayarak daha isabetli ve tutarlı sonuçlar için yeniden yarattı. Peak ayrıca hareketleri, terlemeyi ve vücut ısısını sürekli gözlemliyor. Basis’in BodyIQ teknolojisiyle oluşan çoklu sensör yapısı, Peak’in yürüme, koşma, bisiklete binme, uyku safhası, uyku kalitesi ve daha fazlasını otomatik olarak algılamasını sağlıyor. Bu sensörler 7/24 çalışırken bile Peak, pil ömrünü dört güne kadar koruyarak piyasadaki birçok giyilebilir cihazı geride bırakıyor. 50 metreye kadar suya dayanıklı olan saat ile kullanıcılar rahatlıkla yüzebilecekler. Peak, iOS ve Android cihazlardan gelen arama ve yazışmalar gibi akıllı telefon bildirimlerini de gösterebilecek.

Basis Genel Müdürü Jef Holove, “İlk ürünümüzden günümüze kadar Basis, hem spor hem de uyku sırasında zengin veri ve görüler için yüksek standartlar belirledi. Şu anda Peak ile çok daha yüksek performans ve daha fazla fonksiyonu tek bir cihazda sunuyoruz. Böylece insanların çalışma hayatında ya da dışında daha sağlıklı gün ve geceler geçirmesini sağlıyoruz” dedi.

Intel Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Michael Bell de: “Intel olarak giyilebilir teknolojilerde sağladığımız inovasyonda olduğu gibi, yeni nesil Basis ürünlerinin vaad ettiği teknolojik gelişimlere de güven duyuyoruz. Peak’in tanıtımıyla birlikte Basis, bir spor ve uyku takip cihazının yapabileceklerinin sınırlarını genişleterek, anlık veri ve bilgi ile kullanıcıların günlük alışkanlıklarını nasıl değiştireceği ve geliştireceğini gösteriyor” diye konuştu.

PAYLAŞ
Önceki HaberNISSAN EKİM AYI FIRSATLARI İLE GÖZ KAMAŞTIRIYOR…
Sonraki HaberBaşkent’te Konserler Bayramda da Hız Kesmiyor
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.