Ev Sinema Projeksiyonu Seçmenin Püf Noktaları

Kullanım alanına göre model özellikleri de farklılık gösteren projeksiyon cihazları arasında yer alan ev tipi projeksiyon cihazları özellikle evde sinema keyfi için tercih ediliyor. Kontrast oranı yüksek, ışık gücü düşük olan ev sinema projeksiyon cihazları, evde yüksek görüntü kalitesi ile film izlemenin en ayrıcalıklı yolu. Düşük ışık gücü ile gözleri yormayan ev sinema projeksiyonları, sinema modu, dinamik renk modu gibi özel sinema ve görüntüleri için ayarlanabilme özelliğine de sahip.

Yeni nesil ev sinema projeksiyon cihazları HDMI kablo ve USB girişlerine sahip olduğundan bilgisayar ya da oynatıcı aracılığıyla görüntü aktarımını kolaylaştırır. Aktarımın dijital ortamda yapılması, görüntü kalitesinin bozulmadan perdeye yansıtılması için bir avantajdır.

Ev Sinema Projeksiyonu Nasıl Seçilir?

Evde dev ekranda film izlemek isteyenler, projeksiyon cihazlarına yöneliyor. Ancak bu konuda bilinçli olmakta fayda var. Çünkü her projeksiyon cihazı film izlemek için uygun olmayabilir, beklenen görüntü kalitesi sağlanamayabilir. Bu konuda BoyutDijital, müşterilerine uzman görüşü sağlıyor ve en uygun cihaz seçimi hakkında yardımcı oluyor. Boyutdijital.com internet sitesinde yer alan bilgilere göre; ev sinema projeksiyonları full HD ve HD görüntü kalitesi sağlayabiliyor. Genellikle 1920×1080 çözünürlüklü ve 16:9 formatında bir filmi ev projeksiyon cihazları destekleyebiliyor.

Çoğunlukla 3D özelliği de bulunan ev sinema projeksiyon cihazları ile 3 boyutlu filmler, 3D gözlükler ile izlenebilir. Birden fazla HDMI girişi, yüksek kontrast ve düşük ışık gücü bu cihazlarda dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerdir. Yüksek ışık gücü olan bir projeksiyon ile 2 saat boyunca film seyretmek gözleri yorabilir. Bu tür cihazlarda ekonomik mod seçilerek, ışık gücünü daha düşük kullanmak mümkün olabilir.

Ses sistemi nasıl olmalı?

Ev Projeksiyon cihazlarının ses çıkışı diğer cihazlara göre daha güçlüdür ancak sinema filmlerinde yeterli değildir. Filmin projeksiyon cihazı ile 5+1 ses sistemi kurularak izlenmesi istenen sonucu almada yeterlidir.

Eviniz için sinema sistemi kurarken, kullandığınız ses sistemi, projeksiyon cihazı, görüntü oynatıcının teknik özelliklerinin birbiri ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Bu teknolojiler gün geçtikçe yenilendiğinden son teknoloji ürünlere sahip olmak, cihazlarınızın çabuk eskimemesi için önemlidir.

Eviniz için şık tasarıma sahip bir ev sinema projeksiyon cihazı için boyutdijital.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Boyutdijital.com’dan şık ve sağlam projeksiyon askı aparatları, HDMI kablo, 3D gözlük ve kaliteli ses sistemi ürünlerine de sahip olabilirsiniz. Karar vermekte zorlandığınız projeksiyon cihazları hakkında BoyutDijital’in uzman görüşünden yararlanabilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki HaberEnjoy by Salata Yılbaşı 2017 Programı
Sonraki HaberCaviar Seafood Restaurant 2017 Yılbaşı Programı
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.